2.el araç satışına garanti geliyor

0
3.167 views

Kurumsal ikinci el otomotiv sektöründe hızlı büyümesiyle dikkat çeken Otomol’un CEO’su Tuğrul Denizaşan, Tüketici Koruma Kanunu kapsamında Mayıs ayı sonundan itibaren ikinci el satışı yapılan ürünlere getirilecek olan garanti zorunluluğunu, kurumsal ve garantili ikinci el araç satışı yapan firmalar açısından değerlendirdi.

Otomol CEO’su Tuğrul Denizaşan, Otomol gibi kurumsal anlamda ikinci el araç satışı yapan ve farklı garanti paketleriyle müşterilerine araç temini sağlayan firmaların yürürlüğe girecek bu uygulamayla sundukları tüketici odaklı hizmet farklılığının bir kez daha ortaya çıkacağını vurguladı. Otomol olarak kanuna ihtiyaç duymadan zaten garanti verdiklerini ve bu kanunla özellikle kurumsal hizmet veren ikinci el araç alım-satımı yapan firmalara talebin daha da artacağını dile getiren Denizaşan, garanti ve kurumsal güvence kapsamında 6 ay ile 1 yıl arasında değişen süreçlerde 3 ayrı garanti paketi sunduklarını da belirtti.

İkinci el otomotiv pazarına kurumsal ve güvenilir yeni bir soluk getiren Otomol’un CEO’su Tuğrul Denizaşan, Mayıs ayı sonundan itibaren ikinci el satışı yapılan ürünlere getirilecek olan garanti zorunluluğunun, Otomol gibi çeşitli garanti paketleriyle müşterilerine araç temini sağlayan firmaların farklılığını daha da ortaya koyacağını vurguladı. Söz konusu kanunun yürürlüğe girmesiyle özellikle kurumsal hizmet veren ikinci el araç alım-satımı yapan firmalara talebin daha da artacağını dile getiren Denizaşan, tüketici bilincinin artmaya başladığı ikinci el pazarında, garantili satışların da önem kazanmasının doğal bir sonuç olduğunu bildirdi.

Otomol olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişen süreçlerde 3 ayrı garanti paket seçeneği (Silver, Gold ve Platinum) sunduklarını belirten Denizaşan, yeni kanunla ortaya çıkabilecek tüm tüketici ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını özellikle vurguladı.
Otomol olarak Silver ve Gold Garanti’nin motor, şanzıman ve elektrik sisteminin bazı unsurlarını kapsadığını dile getiren Denizaşan, Platinum’da ise bunlara ek olarak çekiş sistemi, elektronik aksam, motor soğutma sistemi, turbo, klima kompresörünün de garanti kapsamında yer aldığına dikkat çekti.

Otomol Garanti’nin, garanti konusunda dünya çapında bir kuruluş olan Mapfre Assistencia’nın Türkiye’deki kuruluşu TurAssist işbirliği ile verildiğini bildiren Otomol CEO’su Tuğrul Denizaşan, kapsam dâhilinde onarım ve parça değişimi hizmetinin yanında, hem yol yardımı hem de konaklama hizmeti verdiklerini ve daha çok servisler tarafından sunulan yedek araç hizmetinin uzun süreli hasarlarda Otomol tarafından sağlanabildiğini de sözlerine ekledi. Araç fiyatının içinde sunulan ve 10.000 TL’ye kadar parça garanti hizmeti sunan Otomol Garanti, Türkiye çapındaki tüm Otomol Yetkili Satıcıları tarafından veriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz