Tüvtürk Araç Muayene Sorgulama plaka ile yapılarak aracınız gerçekten tüvtürk araç muayene istasyonunda araç muayene yapılmış mı öğrenebilirsiniz bunun yanında muayene numarası girilerek araç muayene sonucunu da öğrenmeniz sorgulama yaparak mümkün olacaktır.

Sahte araç muayene durumlarına karşı muayene sorgulama işlemi yapmayı ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.
Yazımızın devamında bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

ARAÇ MUAYENE SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

Araç Muayene Sorgulama linki tıklandığında karşımıza bir ekran çıkacaktır. Plaka No bölümü doldurulur ve Sorgula –> linki tıklanır. Muayene Numarası biliniyor ise Muayene sonucu da sorgulama ile görülebilecektir.
Muayene numarası girilmeksizin sadece plaka ile Sorgula linki tıklandığında İstasyon Adı: Hizmet Tipi : ve Muayene tarihi bölümleri dolu bir şekilde gelir.

Muayene Sonucu yalnızca Muayene Numarası girilerek yapılan tüvtürk araç muayene sorgulama işlemi ile görüntülenir.
Aracımızı Tüvtürk muayene istasyonlarından birinde kendimiz götürüp yaptırdığımıza emin isek Araç Muayene Sorgulama sonrasında bilgilerin gelmesi gerekmektedir. Gelmez ise muayene yaptırdığınız Tüvtürk Araç Muayene istasyonuna başvurunuz.
Araç Muayene işlemi için iş yoğunluğu nedenleri ile bir başkasını bu işle görevlendirdiniz ise ( tanıdık yada bu işlemler için aracılık yapan kişiler, şirketler) ve araç muayene sorgulama da bilgiler gelmez ise durum biraz daha kuşkulu bir hal alır. İlgili kişi veya kuruluştan muayene yaptırdığı istasyonla ilgili bilgileri alarak ilgilelere başvurmanızı tavsiye ederiz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz