Aracını Tüvtürk muayene işlemine götüreceklerin veya lpg ruhsata işletme yapacakların “Sızdırmazlık Raporu Kalktı mı?” sorusunun cevabı burada detayları ile anlatılmaktadır. Araç sahiplerinin mağdur olmaması açısından aşağıdaki yazıyı dikkatle okumaları gerekmektedir.
Aslında sorunun kısa cevabı lpg gaz sızdırmazlık raporu hem kalktı hem kalkmadı, peki nasıl oluyor derseniz…
Sızdırmazlık Raporu Kalktı Durumu:
Lpgli aracınızın zaten lpg dönüşümü ruhsata işli ise lpg sızdırmazlık raporu almanız zorunlu değil. (Ancak lpg tank durumu önemli üzerindeki tarihin 6 haneli olması gerekiyor yani 2008/05 veya 04/2006 gibi) Araç Muayene Kusur listesinde yapılmış olan değişiklik ile gaz sızdırmazlık konusu artık Hafif Kusur olmaktadır.
Sızdırmazlık Raporu Kalkmadı Durumu:
Lpg tankının üzerindeki tarih dört haneli ise (yani 11/05 veya 05/07 gibi) gaz sızdırmazlık raporu alınıp muayeneye gidiliyor veya aracınıza lpg dönüşümü yeni yapılıyor ise her zamanki gibi gaz sızdırmazlık raporu alıyor Oto Gaz Sızdırmazlık Raporu – LPG Ruhsata nasıl işletilir? Haberimizi okuyabilirsiniz

2 YORUMLAR

  1. araç muayene randevusu almak için internet sayfanıza giriyorum.
    bornova .sarnıç etraf ilçeler dolu 31/7/2015 için boş olan güne gidiyorum ayın ücü boş. ve alıyorum sizden kaynaklanan gecikmeyi niye ben veya vatandaş çekecek. izahı mümkünmü acaba.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz