Uç sınırlardaki sürüş keyfi tutkusu, zengin model yelpazesi ve MINI’nin adına daha da ün kazandıran geniş kişiselleştirme seçenekleri, 2013 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda marka standının en önemli parçalarını oluşturuyor. Cenevre Fuarı’nda bu yıl, MINI Clubman Bond Street modelinin dünya lansmanı gerçekleştirilecek. Geniş çaplı donanıma ve ayrıntıların ön plana çıkarıldığı bir tasarıma sahip olan bu MINI özellikle stile düşkün, ayrıcalıklı bir müşteri kitlesi için üretildi.
Bunların yanı sıra, Cenevre Fuarı en çok da sportif, maceracı ruha sahip sürücülerin kalbini kazanmak için tasarlanmış bir modelin tanıtımına ev sahipliği yapacak. MINI John Cooper Works Paceman, sınıfının ilk Spor Aktivite Coupe modelinin karizmasıyla, yarış için tasarlanmış güç aktarım organları ve yürüyen aksam teknolojisini bir araya getiriyor. John Cooper Works alt markası da artık bağlı olduğu MINI markası gibi yedi modele sahip.

Özel tasarımıyla MINI Clubman Bond Street.
MINI’nin dünya çapındaki popülerliğinin yapı taşlarından biri de, otomobiller ile sahipleri arasında sürüş deneyimi yaşamadan önce başlayan yakın ilişkidir. MINI, sunduğu olağanüstü geniş çaptaki opsiyonel donanım ve aksesuar yelpazesi ile her otomobilin kişisel tercihlere göre özelleştirilerek türünün tek örneği haline gelmesine olanak sağlar. Tüm bunların yanında, kusursuz biçimde yapılandırılmış olan tasarım modelleri markanın karakterinin belirli bölümlerini çekici bir orijinallik ile göz önüne çıkarır.
Bu serinin en son örneği, dünya çapındaki prömiyeri 2013 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan MINI Clubman Bond Street modelidir. Özel tasarımı ve donanım özellikleri, bu modeli, İngiliz yaşam biçiminin ve premium kaliteye sahip MINI tarzının temsilcisi olan özel bir üretim haline getirir. MINI Clubman’in dinamik ve akıcı gövde hatlarını ve genişletilmiş aks aralığını vurgulamak için, gövdesi Midnight Black metalik renktedir ve tavanı, dış ayna kapakları, C sütunlarının alt kısımları ve motor kapağı şeritleri ise kontrast Cool Champagne renginde tasarlanmıştır.
Ayrıca, sağlanan kaliteli donanım seçenekleri gibi, tercihe göre belirlenen iç tasarım rengi ve özel olarak tasarlanmış spor koltuklar ve deri kaplı gösterge panelini de içeren malzeme konsepti, araç içindeki ferahlık düzeyiyle mükemmel bir uyum sağlar.
MINI Clubman Bond Street modeline Cenevre’de MINI Hyde Park modeli de eşlik ediyor. MINI ya da MINI Clubman şeklinde sunulan bu tasarım modeli, dış tasarımda Pepper White rengi gövde ve yeni Cool Champagne kontrast renk kombinasyonu ile de sunuluyor. Cenevre Fuarı’nda, üstü açık otomobil sanatının kıskandıran şıklığa sahip bir temsilcisi olan,
MINI Highgate Cabrio da yer alıyor. Bu dört kişilik soft tavanlı model; ayrıcalıklı ve inkar edilemez orijinalliktedir.

5 – 17 Mart tarihleri arasında 2013 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nı ziyaret edenler, aynı zamanda mevcut model ailesine yönelik diğer kişiselleştirme seçeneklerini inceleme olanağı da bulacak. Bu seçeneklere en yeni MINI Yours ürünleri ve Orijinal MINI Aksesuarları yelpazesinden yenilenen John Cooper Works Tuning ürünleri dahildir.
MINI John Cooper Works Paceman; her tip arazide son derece sprotif ve dikkat çekici.
John Cooper Works yelpazesi modellerine de yeni bir üye katıldı. MINI John Cooper Works Paceman, daha direksiyonun başına geçmeden önce göz alıcı görüntüsüyle sizi etkisi altına alır. Güçlü bir şekilde biçimlendirilmiş ön tasarımı, şık sportifliği, gövde boyunca uzanan hatlara sahip yan tasarımı, arka kısmına doğru, aşağıya inen coupe tarzı tavanı ve geniş arka kısmıyla bu üç kapılı yeni model daha ilk bakışta size ileriyi işaret ederken hem hafif hem de hareketli bir çeviklik vaat eder. Twin Spoke Parlak Siyah Tasarımın standart aerodinamik kiti, alçaltılmış spor süspansiyonu ve 18 inç hafif alaşım jantları, otomobile seçkin ve daha sportif bir hava katar.
MINI John Cooper Works Paceman modelinin güç aktarım organları ve yürüyen aksamı, yarış otomobili geliştirmede kullanılan teknik ayrıntıların avantajını taşıyor. Twin-scroll turboşarja sahip dört silindirli motor, direkt benzin enjeksiyonu ve değişken valf kontrolü 218 bg güç ortaya koyuyor ve gücünü standart olarak altı ileri düz şanzıman aracılığıyla aktarıyor. Steptronic özellikli altı ileri otomatik şanzıman ve direksiyon üzeri vites pedalları seçenek olarak mevcuttur. MINI John Cooper Works Paceman, MINI John Cooper Works Countryman modelinin ardından “ALL4” dört tekerlekten çekiş sistemi özelliği standart olarak sunulan ikinci modeldir. Bu özellik turboşarjlı motorun gücünün hem yolda hem de zorlu arazilerde olağanüstü sürüş keyfi sunmasına olanak tanır. ALL4 sisteminin kontrol elektronikleri doğrudan DSC (Dinamik Denge Kontrolü) yönetim birimine entegre edilmiştir. Bu da MINI John Cooper Works Paceman modelinin gevşek zeminde muhteşem çekiş gücüne sahip olmasını ve virajlarda olağanüstü bir performans ortaya koymasını sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz