1 Ocak 2014 tarihi itibarı ile yürürlüğe giren yeni ÖTV vergi oranları tüm otomotiv sektörünü şoka uğrattı. Sektörde bulunan markalar fiyatlarını yeni vergi oranlarına paralel olarak 5.000 TL – 15.000 TL arttırırken Ssangyong 2013 yılı fiyatlarını korumaya devam ediyor.
Rexton, Korando ve Rodius modellerinin %80 olan ötv oranı, %90 olmasına rağmen fiyatlarında değişiklik olmadı. Birçok mecrada yayınlanan avantajlı Ssangyong kampanyası, sektöre bomba gibi düştü. Ssangyong müşterileri uygulamadan memnuniyetlerini dile getirirken, şanslı olduklarını ifade ettiler.
Ssangyong yetkilileri ürünlerine olan ilgiden dolayı mutlu olduklarını dile getirirken kampanyanın stoklar ile sınırlı olduğunu belittiler.
Ssangyong ÖTV uygulaması haricinde, “Kışın Al Baharda Öde”, “20.000 TL 20 ay %0 faiz ve arka kabin kapağı” gibi kampanyaları ile de müşterilerinin karar verme süreçlerini kısaltıyor.
Ayrıca kredi talepleri 10 dakika içerisinde sonuçlandırılıyor ve kredi sözleşmeleri banka şubesine gitmeksizin showroomlarda imzalanıyor.
Ssangyong modellerini tercih eden müşteriler, araç satış işlemi sırasında kendilerine verilen geri alım taahhütnamesi ile otomobillerini 4 yıl içerisinde geri satabiliyorlar. Geri alım bedellerinin ülke ortalamalarının üzerinde olduğu görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz