Renault, Fluence ile ara verdiği kompakt sedanını 2016 yeni Renault Megane Sedan olarak satış sunmaya hazırlanıyor. İşte araçla ilgili ilk bilgiler.

CMF C/D platformuna sahip Yeni Renault Megane Sedan, gelişmiş konfor ve sürüş keyfi için üst segmentten alınan özelliklere de sahip.

20’den fazla ülkede satışa sunulacak Yeni Renault Megane Sedan Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretiliyor. Müşterilerin merakla beklediği Yeni Renault Megane Sedan Ekim 2016’da Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

 

Yeni Renault Megane Sedan: Üst segmentten özelliklere sahip bir sedan

2015 sonunda Yeni Renault Megane HB ve 2016 Mart ayında Yeni Renault Megane Sport Tourer’ın lansmanında sonra Yeni Renault Megane Sedan, Megane ailesinin en yeni ve son üyesi.

Yeni  Megane Sedan, Renault’nun yenilenen tasarım kimliğinin tüm özelliklerine sahip. Türkiye’de efsaneleşen Renault Megane Sedan yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplayacak. Otomobilin dinamik ve ayırt edici tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde LED farları ile vurgulanıyor.

Yeni  Megane Sedan, arka kabin genişliği ile segmentinde ayırt ediliyor. Yeni model Eller Serbest Bagaj Kapağı sistemi ile de erişim ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Yeni Megane Sedan, 7’’ TFT renkli dijital ekranı, 8,7’’multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve diğer konfor ve sürüşe yardımcı birçok teknoloji ile üst segment otomobillerin özelliklerini taşıyor. (Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi, vb.)

 

Ülkeye bağlı olarak değişebilecek motor çeşitleri:

Benzinli:

  • 5 ileri manuel vites kutusu veya sürekli değişken (CVT) vites kutusuna sahip 1.6 lt 115 bg
  • 7 ileriEDC otomatik vites kutusu veya 6 ileri manüel vites kutusu seçenekleriyle TCe 1.2 lt 130 bg.
  • 6 ileri vites kutusu ile dCi 1.5 90bg ,
  • 6 ileri vites kutusu veya 6 ileri EDC otomatik vites kutusu seçenekleri ile dCi 1.5 110 bg
  • 6-ileri manuel vites kutusu ile dCi 1.6 130 bg.

Dizel:

Yeni Renault Megane Sedan, Türkiye’deki Bursa fabrikasında üretilecek ve dünyanın dört bir yanında 20’den fazla ülkede satışa sunulacak.

[envira-gallery id=”34673″]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz