Audi, bu yılın başından itibaren dünya genelinde satışını yaptığı 1,5 milyonuncu otomobili teslim etti. Almanya’nın Ingolstadt kentindeki fabrikada düzenlenen törende, A3 Sportback model araç, sahibine teslim edildi.

Audi, bir yılda ulaştığı 1,5 milyon satış rakamı ile, son 10 yılda satışlarını iki kat da artırmış oldu. 2003 yılında Audi, dünya genelinde 769 bin 900 araç satışı gerçekleştirmişti.

Törende bir konuşma yapan Audi A.G Yönetim Kurulu Başkanı Rupert Stadler, “ Audi’deki ekibimiz, bugün burada bir tarih yazıyor. 2005’te kendimize büyük bir hedef koymuştuk. Bu hedefi gerçekleştirmek için de çok yoğun bir model atağına başladık. Bu başarımızı devam ettirip, model sayımızı 49’dan 60’a çıkarmayı planlıyoruz” dedi. Audi 2005’te yaptığı açıklama ile, 2015 yılında yılda 1,5 milyon araç satmayı hedeflediğini belirtmişti. Marka, bu hedefe, 2 yıl önce ulaşmayı başardı.

Audi Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Luca de Meo da, “ Şimdi sonraki hedefimize odaklandık. Yeni hedefimiz 2020’de yılda 2 milyon satışa ulaşmak” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz