Audi, Las Vegas’ta düzenlenen CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, yeni konsepti Audi Sport quattro laserlight concept car’ı tanıtıyor. Konsept araç, otomobil klasikleri arasında yer alan 1983 Sport quattro modelinin geleneksel çizgilerini, Audi’nin hibrit, aydınlatma ve kullanıcı dostu teknolojileriyle buluşturuyor
Audi’nin gelenek ile geleceğinin birleştiği Audi Sport quattro laserlight concept car, ilk bakışta Plazma Kırmızı rengi ve sportif yapısıyla dikkat çekiyor. Sport quattro’nun gücünü ve markanın duygulara hitap eden tasarımını buluşturan araç, Audi’nin ultra hafiflik felsefesiyle üretildi.
Sekiz silindirli 4.0 TFSI motor ve e-tron teknolojili elektrikli motoruyla birlikte 700 HP güç üreten Audi Sport quattro laserlight concept car, 100 kilometrede ortalama 2,5 litre yakıt tüketiyor. Sadece elektrikli motoruyla 50 kilometre menzili olan araç, COD (Cylinder on demand) özelliğiyle de yol ve hız koşullarına göre dört silindiri kapatarak, dört silindiriyle hareket edebiliyor. Bu özelliği de aracın daha az yakıt tüketmesini sağlıyor.
Lazer farlar ile 500 metre görüş imkanı
Audi Sport quattro laserlight concept car’ın en büyük özelliklerinden biri de aydınlatma sistemi… LED diyotlardan daha küçük olan lazer diyotların kullanıldığı farlar, sürücüye normal LED farların 3 katı daha parlak ve 2 katı daha aydınlatma menzili sağlıyor. Böylece konsept araç, yolda 500 metreye kadar görüş sağlayabiliyor.
Audi Sport quattro laserlight concept car, kullanıcı dostu eğlence ve yol bilgi sistemleri ile de dikkat çekiyor. 3 D grafiklerin ve haritaların gösterildiği TFT ekranı, üç farklı modda çalışabiliyor. Sürücü, gösterge paneline, hız göstergelerinin yanında, navigasyon ve harita bilgilerine de ulaşabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz