Babalar Günü’ne sayılı günler kala, babanıza KEY Museum’da unutulmaz bir yolculuk hediye etmeye ne dersiniz?

Ulusal ve uluslararası platformda koleksiyon tutkunlarını ağırlamaya başlayan KEY Museum, 21 Haziran günü tüm babalara kapılarını açıyor. KEY Museum’da çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek isteyen babalar, giriş ücretinin yarısını ödeyerek müzeyi ziyaret etme imkanı yakalayacak.

Özgörkey Grubu İcra Kurulu Başkanı Murat Özgörkey ile İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Özgörkey’in koleksiyonerlik ruhundan doğan KEY Museum, 1886 yılında üretilen ilk otomobil, 1885 üretimi ilk motosiklet gibi otomobil dünyasının kıymetli parçalarına ev sahipliği yapıyor. BMW, MINI, Mercedes-Benz, Cadillac, Ford ve Porsche markalarının ilk otomobillerinin yanı sıra 1880’li yıllardan başlayıp, 2011 yılına dek uzanan otomobil koleksiyonu, yedi bin metrekare alan üzerine kurulu müzede sergileniyor.

Babalar Günü’ne özel yüzde 50 indirimle müzeyi gezecek olan babalar, 2. Dünya Savaşı öncesinde otomobilleri süsleyen otomobil maskotları (kaput amblemi), sayısı 2.550 adet olan model otomobilleri, 50’li yıllara ait Shell Benzin istasyonunu ve 1900’lü yılların başından 1960’lara kadar gelen benzin pompalarını izleyerek tarihe doğru keyifli bir yolculuğa çıkacaklar.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 20-25 dakika,  İzmir’den ise 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılan KEY Museum, pazartesi ve salı hariç olmak üzere haftanın 5 günü, saat 10.00 ile 17.00 arasında açık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz