Bentley Motors, Bentley Speed Six’in 1930’da kazandığı tarihi ‘Mavi Tren’ yarışını, Mulliner’in bir sınırlı sürümü olan Mulsanne Speed ‘Blue Train’ ile anıyor.


85 yıl önce Bentley Motor Yönetim Kurulu Başkanı ve ilk ‘Bentley Boy’ olan Yüzbaşı Woolf Barnato, Cannes’daki Carlton Hotel’de kalıyordu. ‘Mavi Tren’ olarak da bilinen Calais-Mediteraranée Ekspresi’ni geçerek Calais’ye daha önce ulaşacağına, hatta tren Manş Denizi’ne varmadan kendisinin Londra’daki kulübünde olacağına dair bir iddiaya girdi. Bunu başardı ve bu büyük zafer o zamandan beri dillerden düşmedi.

‘Blue Train’ Limited Edition, Bentley’in özel yapım karoser imalatı birimi olan Mulliner’deki üstün vasıflı ustalar tarafından üretildi. Otomobillerin her biri, orijinal Speed Six’in tasarım ayrıntılarına yapılan enfes tarihi atıflar ve modern yorumlar içeriyor.

Kapı panellerinde ve arka bölümdeki girintilerdeki yivli desenler, Barnato’nun orijinal otomobilinin iç kısmını yansıtıyor. Gösterge tablosu, orijinal Bentley ‘Blue Train’ Speed Six’in gösterge tablosunun ustaca işlenmiş parlak bir örneğini sunuyor. Bu arada, kapı eşiği plakalarında ‘Blue Train 85. Yıl’ yazısı okunuyor, ön ızgarada orijinal Speed Six’ten esinlenen kareli ağ tasarımına sahip.

 

İlk ‘Blue Train’ Limited Edition ile aynı zamanda Yanık Meşe ve Deve derisi süslü, otomobilin içiyle mükemmel uyumlu özel bir hediye sepeti sunulacak. Mulliner’in hazırladığı, güzel deri çatal bıçak kutuları ve deri kılıfların üzerine ‘Blue Train’ yazısı işlendi.  Sepette çok özel gümüş kaplı çatal bıçaklar, porselen tabak takımı, kristal şampanya kadehleri ve İskoçya’da dokunmuş yüzde 100 Angora piknik örtüsü bulunuyor. Bu sınırlı sürümden sadece dört adet üretilecek.

 

MULSANNE SPEED ‘BLUE TRAİN’ NİN ÖZELLİKLERİ:

21 inç tamamen siyah alaşımlar ve parlak jant kapakları

Ön radyatör ızgarasına monte edilmiş Bentley Drivers Club rozeti

Orijinal Speed Six’ten ilham alan kareli delikli ön ızgara

Özel kapı eşiği saclarında Bentley Speed Six’in silueti ve ‘Blue Train 85 Years’ (Mavi Trenin 85. Yılı) yazısının bulunduğu plaka.

Uçan B ve zemine işlenmiş yazılar: ‘Blue Train’ ve ’85 Years’ (Mulliner ilk defa ünlü Uçan B üzerine işleme yapıyor.)

Orijinal Bentley ‘Blue Train’ Speed Six’in el yapımı parlak görüntüsü, gösterge tablosuna işlendi.

Kapı panelleri ve arka taraftaki girintilerin yivli deseni orijinal otomobilin iç kısmını yansıtıyor.

Koltuk başlıklarına Bentley Speed Six’in silueti ve ‘Blue Train’ yazısı işlendi.

Özel yapım hediye sepetinde çatal bıçak takımı, porselen takımı, kristal şampanya kadehleri ve İskoçya’da dokunmuş yüzde 100 Angora piknik örtüsü bulunuyor (Sadece ilk otomobilde).

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz