Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, otomotiv devi BMW ile işbirliği anlaşması imzaladı.

BMW’nin, yüksek performanslı yeni modelleri X5 M ve X6 M modelleri 21 inçlik Michelin Pilot Super Sport lastikleri ile yollara çıkacak.

BMW ile uzun süredir, farklı model araçları ile işbirliği içinde olan Michelin, 2 yıllık çalışmanın sonucunda BMW M serisine özel olarak  geliştirdiği modeli ortaya çıkardı. Geliştirme aşamasında 1400 civarı prototip lastik ve 500 civarı ön üretim lastiği üretilirken, BMW’nin istediği kriterlere ulaşılması için sayısız teste tabi tutulduktan sonra ortaya çıkarıldı.

 

Michelin’den şekil değiştirebilen lastik

İlk olarak dayanıklılık yarışları lastiği olarak geliştirilen çoklu-karışım teknolojisinde,  lastiğin sol ve sağ taraflarında farklı kauçuk karışımları kullanılıyor. Lastiğin dış omuzu virajlarda sıra dışı bir kavrama ve aşınmaya karşı dayanıklılık sağlarken, kanallar dönüşler ve yol tutuşu için optimum hale getirilmiş,  iç omuz ise ıslak  zeminlerde kavrama sağlamak için tasarlandı. Variable Contact Patch 2.0 özelliğinin sunduğu inovatif özellikler sayesinde lastik, sürüş koşullarına göre , esneyebilme  özelliği taşıyor. Böylelikle aracın bütünü kontrol altına alınmış olurken, viraj esnasında zeminle temas yüzeyinin şekli değişse bile, lastiğin yola temas eden alanı  aynı kalıyor.

 

‘MICHELIN Total Performance’ ile geliştirildi

Lastiklerin geliştirilmesi sırasında Michelin mühendisleri farklı alanlarda performansı artırarak diğer alanlardan ödün vermemeye odaklanmaktadır,. Michelin Total Performance stratejisi ile geliştirilen lastikler,  BMW X5 M ve X6 M kullanıcılarına maksimum seviyede performans ve güvenliği bir arada sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz