Bosch’un bujideki başarı öyküsü; 7 Ocak 1902’de, gittikçe daha güçlü hale gelen motorlar için ilk defa güvenli ateşlemeyi garanti edebilen bir buluşun patentinin alınmasıyla başladı.
111 yıldır bu ürününü sürekli olarak geliştirebilmek için neredeyse tüm araç üreticileriyle yakın işbirliği içinde çalışan Bosch, emeğinin karşılığını aldı. Tüm üreticilerin araçlarında Bosch’u tercih etmesiyle, buji alanında dünyanın önde gelen orijinal ekipman ve yedek parça tedarikçilerinden biri oldu.
Bosch bujilerinin uygulama aralığı otomobil ve motosikletlerle sınırlı değil. Bosch uzmanlığı; DTM, NASCAR veya Indy Racing League araçlarının yanısıra deniz motorları, jet-skiler, bahçe işlerinde kullanılan aletler, ağaç kesme makinaları, büyük gaz tahrikli motorlar, su pompaları ve yedek jeneratör gruplarından da en iyi randımanın alınmasını sağlıyor.

Geniş ürün yelpazesi

Bugüne kadar Almanya’nın yanı sıra Brezilya, Çin, Hindistan ve Rusya’daki Bosch tesislerinde yaklaşık 11 milyar buji üretildi. 111 yılda 20 binin üzerinde farklı buji tipi geliştirdi. Mevcut Bosch yelpazesi yaklaşık 1250 tip ve 26 değişik elektrot tasarımından oluşuyor. Bu rakamlar Bosch bujilerinin geniş uygulama yelpazesini etkileyici bir şekilde vurguluyor.

Yeni standartlar belirleyen kalite
Bosch bujileri; Alman otomobil dergisi ‘Auto Motor und Sport’ okurları tarfaından, yıllardır kategorisinde ‘en iyi marka’ olarak seçiyor.

Tamamen geleceğe odaklı
Bujiler; tasarruflu, temiz ve verimli yakıt tüketiminin yanında üstün ve güvenilir motor performansı açısından da çok önemli rol oynuyor. Diğer gelişimlerin yanısıra yakın zamanda geliştirilen çanak terminal veya pin-to-pin teknolojisi gibi Bosch yenilikleri buji performansının sürekli olarak geliştirilmesine yardımcı oldu. Buji termal iletkenliği için halen standart ölçü olarak kullanılan ‘ısı aralığı’ terimini literatüre kazandıran Bosch’ta, buji alanındaki yenilikler teknolojik gelişmelerle devam ediyor. Bosch mühendisleri şimdiden, gelecekte de mükemmel ateşleme sistemini sunmak için yeni nesil bujiler üzerinde çalışmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz