Ford Cenevre Otomobil Fuarı’nda Yeni EcoSport’un Avrupa versiyonunu sergilerken; ürün odaklı dönüşümü de gerçekleştiriyor. Kompakt ve çevik SUV geniş mekân, modern tasarım ve akılı teknolojiler sunuyor.
Yeni EcoSport Avrupa’da; aralarında sınıfında lider yakıt verimliliğini sağlaması beklenen ve Yılın Uluslararası Motoru seçilen 125 PS 1.0 litre EcoBoost benzinli motor, 110 PS 1.5 litre benzinli motor ve 90 PS 1.5 litre dizel seçeneğinin de yer aldığı bir motor gamı ile sunulacak.
Ford’un genişleyen Avrupa SUV yelpazesi, kısa bir süre önce piyasaya sürülmüş olan Yeni Kuga’yı da içeriyor. 2013 yılı sonunda Kuga’yı izlemesi beklenen yeni EcoSport’u da yeni nesil Ford Edge izleyecek.
Ford, 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda, şirketin ürün odaklı dönüşümünün bir parçası olarak, giderek büyüyen SUV serisine katkıda bulunan Yeni EcoSport’un Avrupa versiyonunu tanıttı.
Ford’un küresel B segmenti platformunda üretilen kompakt EcoSport, küçük bir aile aracının getirdiği ataklığın ve yakıt tasarrufunun yanı sıra SUV’un esnekliğini, ferahlığını, yüksek sürüş pozisyonunu ve her yere gidebilme cazibesini sunacak.
Ford, önümüzdeki altı yıl içerisinde Avrupa’da bir milyonun üzerinde SUV satma planıyla, kendisine ait SUV mirasına katkıda bulunarak genişlerken EcoSport kısa bir süre önce piyasaya sürülmüş olan Ford Kuga’ya katılıyor. Ford aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer pazarlarda popüler, daha büyük ve daha rağbet gören bir SUV modeli olan yeni nesil Ford Edge’i de Avrupa’ya getirmeyi planlıyor. EcoSport Avrupa’da, aralarında sınıfında lider yakıt verimliliğini sağlaması beklenen ve Yılın Uluslararası Motoru seçilen 125 PS 1.0 litre EcoBoost benzinli motor, 110 PS 1.5 litre benzinli motor ve 90 PS 1.5 litre dizel motorun da yer aldığı bir motor gamı sunacak.
EcoSport’un program başmühendisi Nick FitzGerald, “Avrupa için tamamen yeni olan Ford EcoSport son derece ekonomik, esnek ve zarif. Yeni, çok işlevli kompakt bir araç olan B-MAX, en çok satan Fiesta ve yepyeni Tourneo Courier’in yanı sıra, geniş kapsamlı küçük araç serisini tamamlayacak” diyor.
Ford’un tamamen Güney Amerika’da geliştirilmiş ilk küresel modeli olan EcoSport, piyasaya sürüldüğü 2003 yılında çığır açarak yeni bir segment oluşturdu ve bölgede 700.000 adedin üzerinde satıldı. Yeni model ise geçtiğimiz Eylül ayında Brezilya’da piyasaya sunuldu. 2013 yılı içerisinde, Hindistan’da ve Çin’de piyasaya sunulduktan sonra, Ford’un bu pazarlarda daha da büyümesine katkı sağlaması bekleniyor.
Kısa bir süre önce piyasaya sürülen Ford Kuga’dan sonra Yeni EcoSport, Ford’un genişlemekte olan Avrupa ürün yelpazesinde 2013 yılı içerisinde satışa sunulan ikinci SUV olacak. Ford aynı zamanda, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer pazarlarda popüler olan, daha büyük ve daha rağbet gören bir SUV olan yeni nesil Ford Edge’i de Avrupa’ya getirmeyi planlıyor. Ford bu yıl içerisinde, Rusya’da yedi koltuklu SUV Explorer’ın üretimine de başlayacak.
EcoSport’un farklı silueti yakıt tasarrufunu arttırmak üzere tasarlandı. Kompakt SUV’un geniş ön ızgarası, kısa kaputu ve eğimli ön direkleri spor ve çağdaş bir duygu uyandırırken köşeli farları modern görünümünü güçlendiriyor.
EcoSport aynı zamanda Ford’un sesle aktive olan araç bağlantı sistemi SYNC ile de donatılıyor. Ayrıca, Acil Durum Yardımı ile Ford SYNC, bir kaza sonrasında aracın içindekileri, bulunulan bölgenin dilinde ve doğrudan yerel acil servis operatörüne bağlayacak.
EcoSport ayrıca, aralarında Elektronik Stabilite Programı ve Yokuş Kalkma Yardımı’nın da bulunduğu geniş kapsamlı bir sürücü yardımı teknolojileri paketi de sunacak.
FitzGerald, “EcoSport Güney Amerika’da bir ikon hâline geldi. Avrupa için EcoSport bu başarıya katkıda bulunuyor ve bu çekici aracı Avrupalı tüketicilere ulaştırıyor” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz