Daha fazla tasarım ve daha fazla konforu, kullanışlı teknolojiler ve akılcı bütçelerle otomobil severlere sunmayı amaçlayan Citroën’in yeni yaklaşımının son ürünü Yeni Citroën C1, 84.Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda benzersiz özelliklerini ortaya koyuyor. Mirror Screen teknolojisi ile otomobil içi mobil iletişimde yeni bir çağ başlatacak olan Yeni Citroën C1, akıllı cep telefonlarının sahip olduğu tüm uygulamaların ön konsolunda bulunan 7’’ lik dokunmatik tablet ekran üzerinden de kullanılabilmesini sağlayarak iletişimi kesintisiz kılıyor. Bulunduğu sınıfta görülmemiş; anahtarsız giriş ve çalıştırma , geri görüş kamerası ve yokuş kalkış desteği gibi teknolojik özellikleri benzersiz tasarım detayları ve verimli motorlar ile birleştiren Yeni Citroën C1 , standartları belirleyen yeni nesil şehir otomobili kavramını tekrar oluşturuyor. Airscape versiyonu ile ilk kez üstünü açacak olan Yeni Citroën C1, 3 ve 5 kapılı seçenekleri ile Cenevre Fuarı’nın ardından satışa çıkacak. Yeni Citroën C1’in İsviçre’de gerçekleşen Cenevre Otomobil Fuarı’nın şerefine özel olarak hazırlanan Yeni Citroën C1 Swiss&Me konsept versiyonu da fuarda sergilenecek.
Yıllardır “Créative Technologie” imzası ile benzersiz otomobiller yaratan Citroën; yeni bir dönemin başlangıcı olan teknolojilerini yeni modeller ile sergilemeye devam ediyor. Tasarım , konfor ve fayda gözeten teknolojilerin akılcı bütçeler ile birleştirilerek sunulmasını kapsayan bu anlayışın en son ürünü, şehir otomobili kavramını değiştirecek olan Yeni Citroën C1 oldu. Citroën’in 84. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda C4 Cactus’ün ardından son sürprizi olan Yeni Citroën C1, tamamen yenilenmiş tasarımı ve benzersiz teknolojisi ile öne çıkıyor. 2005’te piyasaya çıktığından bu yana dünya genelinde 760 binin üzerinde satış adedine ulaşan Yeni Citroën C1, yeni neslinde de kompakt, ekonomik ve çevre dostu olan şehir aracı kavramını benzersiz teknolojiler ve kullanıcı dostu özellikler ile harmanlayarak sunuyor. Citroën fuarın İsviçre’de düzenlenmesi sebebi ile özel bir konsept otomobil hazırladı. C1 Swiss&Me isimli konsept araç İsviçre bayrağı renginde tavanı, özel çamurlukları , geniş lastikleri ve arka tampon üzerindeki merkezi egzozu ile diğer C1’lerden ayrılıyor.

Daha Fazla Tasarım…
Yeni dinamik hatları ile oldukça güçlü bir yapı sergileyen C1, ön farların yarattığı dinamik bir ön tasarıma sahip. 3 ve 5 kapılı versiyonları dışında Airscape versiyonu ile cabrio keyfi yaşatacak olan C1, farklı tavan ve gövde rengi seçenekleri ile kişiselleştirmeye imkan sağlıyor. Tavan ve aracın gövdesinin renklerinin farklılaştırılması sayesinde oluşturulan kişiselleştirme opsiyonunda dünya lansmanına özel yeşilimsi kahverengi tavan ve lipizzan beyazı gövde rengine sahip özel bir versiyon da bulunuyor. İki renkli gövde yapısı ve parlak renklere sahip iç tasarımı,C1’in karakterini ve yaşam enerjisini vurguluyor.

Daha Fazla Konfor…
Yeni CITROËN C1, hem ön hem de arkada bulunan geniş alanı ile dört yetişkini konforlu bir şekilde taşımak üzere tasarlandı. Hem de tüm bu konforlu yaşam alanını 3.46 m’lik kompakt boyutlar içerisine sığdırarak. 1.62m genişliğe ve 1.45 m yüksekliğe sahip olan yeni Citroën C1 ideal boyutları ile şehir içi kullanımlarda atak yapısını sergileyebiliyor. 196 lt’lik bagaj hacmi ise kolay bir erişime sahip.

Daha Kullanışlı Teknolojiler..
Yeni Citroën C1, Marka’nın teknolojilerindeki yeni dönemin tüm özelliklerini barındırıyor. Fayda gözeten kullanıcı dostu teknolojik ekipmanları sayesinde otomobil kullanıcılıları daha kullanışlı bir sürüş deneyimi elde ediyorlar. Yeni C1 sahip olduğu 7’’ dokunmatik tablet ekranı ile bir çok özelliği bir arada barındırıyor. Radyo, telefon, video oynatıcı, araç içi bilgisayar gibi özellikleri bir arada sunabilen dokunmatik ekran, bir özelliği ile benzerlerinden ayrılıyor. Akıllı telefon uygulamalarını kopyalamayı ve çalıştırmayı sağlayan ‘Mirror Screen’ teknolojisi ile kişisel cep telefonunuzda kullandığınız uygulamalar C1’in 7’’lik ekranında da görülerek kullanılabiliyor. Bu benzersiz teknoloji sayesinde kesintisiz mobil iletişim Citroën C1 ile yeni bir döneme başlamış oluyor. Benzersiz ‘’ Mirror Screen’’ teknolojisinden faydalanmak için akıllı telefonun uyumluluğunu kontrol etmek, veri değişimi uygulamasını yüklemek ve telefonu arabanın USB portuna takmak yeterli oluyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma, yokuş kalkış desteği ve geri görüş kamerası gibi yeni ve kullanışlı teknolojiler ile donatılan C1, tercihleri her geçen gün değişen müşteri kitlesinin beklentilerini fazlası ile karşılıyor.

Akılcı Bütçeler..
Yeni Citroën C1; kullanım kolaylığı, rahat park imkânı ve daha düşük yakıt tüketimi ile mükemmel bir şehir içi otomobilinden beklenen tüm özellikleri bir araya topluyor.
Sadece 840 kilogram ağırlığında olan yeni nesil benzinli motorlara sahip CITROËN C1, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları konusunda sınıfının en iyileri arasında yer alıyor. Yeni CITROËN C1, en son nesil olan iki benzinli motor seçeneği ile geliyor. 5 vitesli şanzımana ve özel bir aerodinamik paketi ile Stop&Start teknolojisine sahip olan e-VTi 68 Airdream motorlu yeni CITROËN C1, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları açısından en iyi otomobillerden birisi olarak dikkat çekiyor. VTi 68 motoru aynı zamanda ETG (Yeni nesil otomatikleştirilmiş şanzıman) seçeneğine de sahip.
Yeni CITROËN C1 ayrıca PureTech motor ailesinden yeni VTi 82 seçeneği ile de satın alınabilecek. Fransa’da üretilen bu 1.2 litrelik 3 silindirli benzinli motor 82 Hp güce sahip ve iyi bir sürüş deneyimi ve çevik bir performansı ile birlikte ortalamada 4.3 litre yakıt tüketimi ve sadece 99 g/km CO2 emisyonu özellikleriyle de hem ekonomik ve hem de çevre dostu araç arayan müşterilerin tercihi olmaya aday.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz