Citroën, ilk kez Türkiye pazarında satışa sunacağı yeni sedanı C-Elysée ile pazara yeni bir soluk getiriyor. Citroën teknolojisini yansıtan yüksek donanım seviyesi, ekonomik motorları, avantajlı fiyat seviyesi ve çarpıcı tasarımıyla sedan segmentinde önemli bir yer edinmeyi hedefleyen Citroën C- Elysée, Kasım ayı başında Türkiye’de satışa sunulacak. Fiyatının 30 bin TL’den başlaması bekleniyor.

Citroën C-Elysée, Citroën’in teknoloji ve tasarımdaki tüm uzmanlığından faydalanılarak özel olarak tasarlanmış iddialı bir sedan modeli. Citroen’in bu en yeni modeli, tarzı ve özellikleri ile hem çekici hem de ekonomik bir sedan otomobil arayan müşteriler için ideal bir seçenek. 2012 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak olan C-Elysée, markanın yol tutuş, üstün kalite ve motor teknolojilerindeki tüm deneyimlerini bir arada sunabiliyor. Performans, yakıt verimliliği ve dayanıklılık için tasarlanmış olan yeni benzinli VTi 72 motoru ve 92 HP gücündeki dizel motoru ile öne çıkan yeni sedan
düşük yakıt tüketim değerleri, uygun bakım maliyetleri, sağlamlığı ile işletme maliyetlerinde iddiasını ortaya koyuyor.

Citroen C-Elysée modelinin satışa sunulacağı ilk ülke Türkiye olacak. Bu yılın son çeyreğinde ticarileşek olan bu iddialı sedan modelini, müşteriler de ilk kez İstanbul Auto Show’da yakından görebilecekler…
Citroën C-Elysée, başta Türkiye olmak üzere öncelikli olarak uluslararası pazarların ihtiyaçlarını ve müşteri beklentilerini karşılamak üzere sadece sedan bir otomobil olarak tasarlandı.

Çekici, dengeli bir sedan

Citroën C-Elysée tasarımcıları yeni bir sayfa açarak işe başladılar. Dolayısıyla, tasarımın en başından itibaren hedef yeni bir Sedan model ortaya çıkarmaktı. Ortaya çıkan sonuç hem göz alıcı, hemde dengeli bir tasarım oldu. Kaslı gövde yapısı büyük krom ızgara ile tamamlanıyor ve Citroën markasının bir üyesi olduğu hemen anlaşılıyor. Aracın genel görünümü hem göz alıcı bir çekiciliğe, hem de sağlam, güven veren bir yapıya sahip; yüksek kapı hizası, genişliği ve güçlü kıvrımlara sahip çamurluklar ile sağlamlık hissi pekişiyor. 7 farklı renk seçeneği sunan Citroën C-Elysée, krom detaylarıyla şık bir görünüme sahip.

Araç içerisinde yer alan göz alıcı ve güçlü tasarım yolcular tarafından hemen algılanıyor. Ön konsolda üzerinde, ön yolcu koltuğuna kadar uzayan dekoratif bir şerit, şık bir tasarım detay olarak karşımıza çıkıyor. Kullanılan tüm malzemeler otomobili sadece çekici kılmak için değil, aynı zamanda sağlamlık hissi uyandırmak için özenle seçilmiş bulunuyor.

Her koşulda sürüş rahatlığı
Her detayda, güvenilir ve kaliteli bir algı

Otomobilin uzun vadeli bir yatırım olduğu düşüncesinden yola çıkarak Citroën C-Elysée, uzun süreli ve yüksek kilometreli kullanımlara dayanacak şekilde tasarlandı. Tasarım süresince, farklı ülkelerdeki zorlu yol koşulları da dikkate alındı. Bu koşullara uygun olarak :
yerden yeterince yüksek olması ve uygun lastik,
ek gövde altı koruması,
bazı bölümlerin sağlamlaştırılması sayesinde, gövde yapısı daha da güçlendirildi.

Tüm bu düzenlemeler, tasarımı Fransa’da, üretimi Vigo – İspanya’da gerçekleşen ancak tüm dünya genelinde, farklı yol koşulları ve iklim şartlarında (soğuk, sıcak, tozlu, çamurlu ..vs) 4 Milyon km.’den fazla sürüş testi uygulanan, Citroën C-Elysée’nin dayanıklı olmasını sağlıyor.

Konfor ve sürüş

Citroën C-Elysée, özellikle yol hakimiyeti başta olmak üzere markanın sahip olduğu tüm deneyimlerden faydalanıyor. Aracın yüksek yan genişliği, özel olarak tasarlanan yürüyen aksamı, elektrik destekli direksiyonu sayesinde en zor koşullarda bile güçlü bir yol tutuşu ve tüm yolcular için emniyet hissi sağlıyor. Farklı pazarların yapısına bağlı olarak standart veya opsiyon olarak sunulan ABS ve ESP ve dört adede kadar hava yastığı ekipmanları bu güvenlik hissini pekiştiriyor.

Rahat bir sürüşe sahip olan Citroën C-Elysée, markanın konfor ve süspansiyon konularındaki uzmanlığından faydalanarak, farklı koşullarda bile yüksek bir sürüş keyfi sunuyor.

Ferah bir alan…

Citroën C-Elysée sınıfında geniş dış boyutlara sahip bir araç: 4.43 m uzunluk, 1.71 m genişlik,1.47 m yükseklik ve 2.65 m.lik dingil mesafesi ile segmentinin en uzunu aracı.

C-Elysée, kusursuz bir sürüşün yanı sıra çok ferah bir iç alan da sunuyor. Arka yolcu bölmesi ile sınıfının en iyisi olan araç, toplam iç mekan ferahlığı konusunda da kendi segmentinde öne çıkıyor. Hem genişlik hem de uzunluk açısından arka koltuktaki yolculara sunulan diz boşluğu dikkat çekiyor (120 mm.lik ). Aracın iç tasarımındaki ferahlık, bagaj bölümünü daraltmıyor. 506 lt kapasiteli bagaj, sınıfında en genişler arasında yer alıyor. Bu özellikleri ile Citroën C-Elysée, bir “aile otomobili”nden beklenen tüm özelliklere sahip.

…donanım özellikleri

İç alan ve boyut açısından optimize edilmiş tasarımın yanı sıra, Citroën C-Elysée farklı pazar ihtiyaçlarına bağlı olarak standart veya opsiyonel olmak üzere bir dizi konfor ve güvenlik ekipmanlarına da sahip. Öne çıkan donanımlar arasında 16” alüminyum alışımlı jant, yarı otomatik klima, USB girişi, Bluetooth, ESP, hız sabitleyici ve sınırlayıcı bulunuyor .
Ayrıca zarif krom ayrıntılar (sis lambası ve dikiz aynası çerçevesi, egzoz borusu) otomobilin dış görünümüne ekstra bir değer katıyor.

MODERN, EKONOMİK BİR otomobil

Farklı ihtiyaçlara göre geliştirilen motorlar…

Citroën C-Elysée, özellikle uluslararası pazarlardaki sürüş koşullarına ve yakıt özelliklerine göre geliştirilmiş olan yeni motor seçenekleri de sunuyor; yeni VTi 72 benzinli motor en zor çalışma koşullarında bile performansı (72 bhp, 3,000 rpm’de 110 Nm tork), yakıt tüketim değerleri (100 km.de 5 lt’ye kadar düşen ve 115 g CO2/km, bu değerler bir önceki 1.4i motora göre %22 iyileştirildi) ve dayanıklılığı optimize etmek üzere tasarlandı. Beş vitesli manuel veya otomatik şanzımanla sunuluyor.
Citroën C-Elysée ayrıca şu ana kadar altı milyon araçta kullanılan ve performans (düşük motor hızlarında yüksek tork) ile düşük yakıt tüketimini (4.1 l/100 km ve 108 g CO2/km) bir araya getiren, 1.6 HDi 92 hp motor seçeneği de sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz