Renault ve Bolloré grupları elektrik motorlu araçlar alanında oto-paylaşım çözümlerinin ortaklaşa geliştirilmesi ve endüstriyel ve ticari işbirliklerinin kurulması olanaklarını incelemek amacıyla bir niyet mektubu imzaladılar.

1 – Kentlerde kapsamlı elektrik motorlu araç oto-paylaşım çözümlerinin ortaklaşa geliştirilmesi ve pazarlanması.

Autolib’ sisteminin Ile-de-France bölgesindeki 55 beldede başarılı olmasıyla ve Bolloré grubunun Lyon, Bordeaux ve Indianapolis’te bugüne kadar kazandığı ihalelerden sonra, Renault ve Bolloré grupları faaliyet konusu yeni ihale ve projelerin kazanılması ve hayata geçirilmesi ve böylece Fransa’da ve uluslararası pazarlarda gittikçe artış gösteren elektriki araç oto-paylaşım sistemleriyle ilgili talebi karşılamak olan bir ortak şirket kurmak amacıyla bir araya gelecekler. Renault, bu kapsamda Bluely (Lyon) ve Bluecub (Bordeaux) sermayelerinden hisse alarak Bolloré Grubu ile ortak olabilecek.

2 – Fransa’da Bluecar üretimi

Bluecar -4 koltuklu mevcut model – ve önümüzdeki Haziran ayında lansmanı yapılacak üstü açılabilir yeni modelin sayılarında beklenen artış üretim artışına yol açacak. İki grup üretimin bir kısmının Renault grubunun Dieppe fabrikasına transferini ve Renault tarafından parça ve aksam tedarik şekil ve olanaklarını inceleyecekler.

3 –20 kWs kapasiteli Bolloré bataryası bazında üç koltuklu bir aracın tasarımı ve üretimi.

Halen dünyada en büyük elektrik motorlu araç oto-paylaşım sistemi olan Autolib’ sisteminin üçüncü işletme yılı başlangıcında, kiralamaların üçte ikisinin araçta azami üç yolcu ile yapıldığı gözlemlendi. Bu saptamadan yola çıkan iki grup, 200 km’den fazla menzile sahip olan, üç koltuklu (3,1 m uzunluğunda) bir elektrik araç modelinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi ile ilgili olarak Renault’nun Bolloré grubuna verebileceği desteği inceleyecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz