Otomobillerin dış tasarımı kadar iç mekanlarıda önem arz ediyor. Dış tasarım alım kararını fazlasıyla etkilesede, iç mekanda önemli konular arasında yerini alıyor. WardsAuto tarafından belirlenen sonuçlara göre en iyi 10 iç mekan hangi modellere ait?
Alfa Romeo Giulia

1

Tasarım konusunda içerde bolca keskin hatlar kullanılmış. Gösterge panelleri okunaklı. Orta konsolda bir ekran yer alıyor. Ayrıca alüminyum pedallar ve spor vites topuzu otomobilin dinamik yönünü ön plana çıkarıyor.

 

Bentley Bentayga

2

Dış tasarımın yanı sıra içeride de dikkat çeken modellerden biride Bentley Bentayga. İçeride çift renkli direksiyon simidi dikkat çekiyor. Ayrıca ahşap görünümlü detaylar iç mekanı şık kılmış.

 

Buick Lacrosse

3

Dört kollu direksiyon simidi ile kabinde silzeri karşılıyor. Orta konsolda byük bir ekrana yer verilmiş. Ayrıca içeride bolca ahşap görünümlü malzeme kullanılmış. Deri döşemeler ile modelin iç mekanı da şık kılınmış.

 

Honda CR-V

4

Honda dışı gibi içeride de mekanik görümümli bir tasarımla bizleri karşılıyor. Dijital gösterge paneli ve orta konsoldaki ekran modeli daha teknolojik kılmış. Deri kaplı döşemeler diğer modellerde olduğu gibi Honda CR-V’de de yer alıyor.

 

Lexus LC 500

5

Lexus dış tasarımı gibi içeride de sade kalamamış. Bolca tuşun yer aldığı direksiyonun hemen arkasında daha büyük vites kulakçıkları bulunuyor. Kabinde bolca keskin hat var. Orta konsolda ise dikdörtgen şeklinde bilgi ekranına yer verilmiş.

 

Lincoln Continental

6

Yine daha karmaşık bir kokpit bileri karşılıyor. Direksiyon üzerinde, kapı içelerinde bolca tuş kullanılmış. Orta konsol diğer alanlara göre daha sade. İki büyük eşya gözü ile size kolaylık sunuyor.

 

Masserati Levante

7

Rakiplere göre daha sade olan bir kokpitle karşımıza çıkan Masserati Levante, çift renkli kokpit kaplamasıyla tasarımını tamamlamış. Okunaklı gösterge panellerinin yanı sır aorta konsolda büyükçe bir ekrana yer vermiş. Vites kolunun hemen yanıda ise yana doğru açılan bir kapaklı göz bulunuyor.

 

Mazda CX-9

8

Marka tasarım felsefesi doğrultusunda iç mekanda da iç içe geçmiş çizgilerle kokpiti oluşturmuş. Direksiyon üzerinde kontrol amaçlı bir çok kumanda yer alıyor. Ayrıca orta konsolda yer alan ekranı kontrol etmek için vitesin hemen gerisinde bir butona daha yer vermiş.

 

 

MINI Countryman

9

MINI tüm modellerinde uçak kokpitlerini anımsatan bir iç mekanla misafirlerini karşılıyor. Yeni Countryman’de de durum farklı değil. Orta konsolda duvar saatini andıran ekran artık tamamen dijital.

 

Subaru Impreza

10

Model dışı gibi iç mekanda sportif kalamamış. Tasarım anlamında daha çok kaliteli algısını yaratan bu iç mekanda bolca piyano siyahı detay kullanılmış. Orta konsolda büyük bir ekran yer alırken, hemen üzerinde çekiş sistemini ve yol bilgisayarının yer aldığı başka bir dijital ekrana yer verilmiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz