ExxonMobil Avrupa’daki ilk Ürün Teknolojileri Merkezi’ni Almanya’nın Hamburg şehrinde açtı.

Yeni merkez Avrupa’nın önde gelen otomotiv ve endüstriyel ekipman üreticileriyle işbirliği imkanlarını arttırırken ExxonMobil’in dünya çapındaki gelişmiş yağlama teknolojileri kaynaklarına Avrupa’dan daha kolay erişim sağlayacak.

ExxonMobil Fuels, Lubricants and Specialities Marketing Company Başkan Yardımcısı Nigel Searle konuyla ilgili olarak şöyle konuştu; “ExxonMobil’in ilk Avrupa Ürün Teknolojileri Merkezi’nin açılması Avrupa’nın önde gelen otomotiv ve endüstriyel ekipman üreticilerine ve kendi üretim ve pazarlama operasyonlarımıza şirketin uzun vadeli ve sürekli biçimde destek vermeye devam edeceğinin göstergesidir. Söz konusu merkez Avrupa’daki müşterileri ExxonMobil’in teknik uzmanlarından oluşan geniş küresel ağa bağlayarak onlarla birlikte gelişmiş ürün uygulamaları üzerinde daha yakın çalışabilmemizi sağlayacak”.

ESSO Deutschland GmbH yerleşkesi içerisinde yer alan merkez ExxonMobil’in en yeni yağlama ürünleri teknolojileri ve araştırma tesisi oldu. ExxonMobil’in ana Ürün Teknolojileri Merkezi ise
ABD’nin New Jersey eyaletindeki Paulsboro şehrinde yer alıyor.

ExxonMobil Avrupa Ürün Teknolojileri Merkezi Müdürü Peter Passlack ise konuyla ilgili şöyle konuştu; “Yeni merkez ExxonMobil’in Paulsboro’da bulunan ana merkeziyle ve üçüncü şahıs test laboratuvarlarıyla yakın işbirliği içinde çalışacak. Biz aynı zamanda Avrupa’nın üst düzey üniversitelerindeki mühendislik yeteneklerinden yararlanmayı heyecanla bekliyor ve Avrupa Ürün Teknolojileri Merkezini bir sonraki kuşağın teknik uzmanları ve liderlerini eğitmek için bir platform olarak kullanmayı umuyoruz.

Passlack’a göre merkez ExxonMobil’in ABD’deki Ar-Ge operasyonlarının uzantısı olarak faaliyet gösterecek olmakla birlikte, konumu sayesinde mühendislerine, saha testleri yapmalarında ve performans kanıtlamalarını yönetmelerinde, Avrupa’daki otomotiv, havacılık, denizcilik ve endüstriyel ekipman üreticileriyle daha yakın çalışma imkanı sunacak. Passlack bu konuyla ilgili olarak; “Avrupa Ürün Teknolojileri Merkezi Avrupalı üreticilerle ortak biçimde çığır açıcı Ar-Ge projelerinin yürütülebilmesine olanak verecek. Yenileştirmenin ve araştırmanın gelecekteki büyümemiz açısından çok önemli bir yer taşıdığının farkındayız.” dedi.

ExxonMobil Araştırma ve Mühendislik Şirketi Başkan Yardımcısı Grant Karsner ise şunları söyledi: “ExxonMobil’de bizler hem bugünün hem de yarının gereksinimlerine yanıt verecek yeni nesil, yenilikçi fikirler ve teknolojiler üretiyoruz. Bu açılan yeni merkez ExxonMobil’in üretim ve pazarlama operasyonlarına ayırdığı sermaye yatırımının sürekli devam eden bir parçasıdır. Bu merkezin Hamburg’da açılmasının sebebi sadece stratejik açıdan teknoloji yatırımımızın Avrupalı müşterilerimize yakınlığı değil aynı zamanda buradaki geçmişimizdir”.

1914 yılında bir grup mühendis Hamburg’da bir araya gelerek dönemin en önemli buluşları sayılan buhar makinelerinde, Ford’un T modellerinde, klimalarda ve hatta yeni açılan Panama Kanalı’ndan geçecek büyük gemilerde kullanılacak yağlar konusunda karşılıklı görüşmelerde bulundular. Bu mühendisler daha sonra ExxonMobil’in Ekipman Üreticileri ekibinin ilk üyeleri oldular.

ExxonMobil’in otomotiv ve endüstriyel ekipman üreticileri ile kurduğu işbirlikleri, şirketin yağlar ve hizmetler anlamında kendini daha da geliştirmesini sağladı. Buna en iyi örnek Mobil 1™ ve yenilikçi Mobil SHC™ sentetik yağlarının geliştirilmesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz