İtalyan efsanesi Ferrari, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen İstanbul Concours d’Elegance Klasik Otomobil Güzellik ve Zarafet Yarışması’nda başrolünü üstlenerek Featured Brand olarak yer aldı.

 

Türkiye’de FerMas tarafından temsil edilen Ferrari, her biri otomobil dünyasının efsaneleri arasına girmiş modellerinden oluşan bir koleksiyonla etkinlikte yer aldı. Concours d’Elegance yarışmasının her ayağında farklı bir markanın başrolü üstlendiği geleneksel “Featured Brand”  kategorisinde otomobil tutkunlarıyla çok özel bir buluşmaya imza atan Ferrari, en yeni süper spor modellerini de etkinlik kapsamında konukların beğenisine sundu. Featured Brand Kategorisi altında bu yıl 8 adet Ferrari yer alırken, Concours d’Elagance toplamda 24 Ferrari modeline ev sahipliği yaptı.

 

Aralarında ABD Istanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter da olmak üzere birbirinden özel konukları ağırlayan Ferrari VIP Lounge’da en büyük ilgiyi markanın LaFerrari modeli gördü. Toplamda 500 adet üretilecek olan aracın bir tanesi Ferrari Müzesi’nde sergileniyor. Hibrit olarak üretilen LaFerrari, 800 HP V12 benzinli ve 163 HP’lik elektrikli motorlarıyla 900 Nm tork üretmesiyle dikkat çekiyor. 0-100 km/s hızlanması 3 saniyenin altında olan aracın maksimum hızı da saatte 350 kilometrenin üstünde.

 

Ferrari adına ev sahipliğini üstlenen FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, Türkiye’de bu yıl üçüncü kez düzenlenen Concours d’Elegance etkinliğinin marka için önemli geleneklerden biri olduğunu ifade etti: “Ferrari tutkunlarını hem yarışmacı hem de ziyaretçi olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Efsane modellerimizin geçmiş ve geleceğini buluşturduğumuz bu iki gün boyunca güç ve zarafetin dünyadaki simgesi Ferrari’nin en yeni modelini de sergileme fırsatımız oldu. LaFerrari, süper spor otomobillerin geleceğine yön veren ayrıcalıklı bir araç olarak şimdiden efsaneler arasında yerini aldı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz