2012 ve 2013 yıllarında üst üste “Yılın Motoru” seçilen, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı bir arada sunan 1.0L EcoBoost, şimdi Powershift otomatik şanzıman seçeneğine de sahip. Segmentinin en düşük hacimli otomatik şanzımanlı aracı olan Fiesta Titanium 1.0L EcoBoost PowerShift 2014 model yılı ile birlikte 51.515 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
2012 ve 2013’de üst üste iki yıl “Yılın Motoru” ödülüne hak kazanarak otoritelerden büyük övgüler toplayan ve satışa sunulduğu ülkelerde müşterilerin beğenisini toplayan Ford’un 1.0L EcoBoost motoru şimdi vites geçişlerini hissettirmeyen ve manuel vitesin performansını sunan çift kavramalı otomatik vites seçeneği ile satışa sunuluyor. Benzinli motorda dizel yakıt ekonomisini sunan 1.0L EcoBoost motor Fiesta’da PowerShift şanzıman ile ortalama sadece 4,9 lt yakıt tüketimine sahip.
Düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı konforla buluşturan PowerShift 6 ileri otomatik şanzıman, bir sonraki vitesi hızlı ve en uygun zamanda seçerek, kullanıcısına mükemmel bir vites geçişi deneyimi yaşatıyor. Günümüzün en ileri teknolojilerini aynı çatı altında bir araya getiren Fiesta, 1.0L EcoBoost motor ve Powershift otomatik şanzıman kombinasyonu ile en düşük hacimli otomatik vitesli araç olarak sınıfında öne çıkıyor.
Fiesta’da sunulan 100PS 1.0 EcoBoost motor ve Powershift otomatik şanzımanlı kombinasyon; 6000 d/d’da 100 PS güç ve 1400 – 4000 d/d aralığında 170 Nm tork sunuyor. Maksimum hızı 180 Km/s olan aracın 0’dan 100 Km/s hıza çıkış süresi ise 10,8 sn. Kilometrede 114 gr CO2 emisyonu üreten araç şehir içi 6,6 lt, şehir dışı 3,9 lt, ortalamada ise 4,9 lt yakıt tüketim değerleri ile aynı zamanda dizel motora iyi bir alternatif konumunda.
Yeni Fiesta yüksek güvenlik teknolojileri ile sunuluyor
Ford’un üst sınıf araçlarda bulunan teknolojik özellikleri daha çok sayıda sürücüye ilk kez sunarak, teknolojiyi demokratikleştirme yaklaşımını sürdüren Fiesta, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi, Ford SYNC araç içi iletişim sistemi, Ford Acil Durum Yardımı, MyKey gibi üstün teknolojik özelliklere de sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz