Chevrolet, araç ürün gamında güvenliği ve kolay kullanımı arttıran bir dizi yenilik ile 2013 Frankfurt Motor Fuarında görücüye çıkaracak. Chevrolet’nin Avrupa’daki en popüler modelinim hayran sayısını daha da artıracak olan yeni Spark Bubble serisi, şirketin tasarım konusundaki yeni vizyonunu da öne çıkarıyor.
Chevrolet Avrupa Başkan ve Genel Müdürü Dr. Thomas Sedran, “Bu yıl, yeni Chevrolet MyLink Interaktif Bilgi ve Eğlence Sistemi ve daha fazla güvenlik ve konfor özellikleri yanı sıra, Chevrolet Cruze Sedan’a 140hp gücünde yeni 1.4 litre Turbo motor seçeneğini ekliyoruz.
Spark Bubble sürümü tasarımı ile göz alıyor
Chevrolte’nin popüler şehir otomobili Spark Bubble’ın özel sürümü olan yeni Spark Bubble üzerinde; spor bir tampon, yan rocker molding, 15-inçlik beyaz boyalı alaşımlı jant yanı sıra ön çamurluklarda parlak beyaz veya pembe renkli “Bubble” çıkartmaları da bulunuyor. Koltukları suni deriden imal edilen Spark Bubble’ın orta konsol ve üzerindeki ek parçalar dış cephenin canlı renk yapısına uyacak şekilde tasarlandı.
Bunların yanı sıra, standart Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) sayesinde daha yüksek güvenliğe sahip olacak olan Spark Bubble Euro5+ emisyon kriterlerini karşılayacak. Aracın içerisinde yapılan değişiklikler sonucunda gösterge grubu ve döşemeleri de yeniden tasarlandı. Bluetooth bağlantısına sahip yeni bir radyo, aracın mevcut versiyonlarının çoğunluğunda standart olarak bulunduğu Spark Bubble da CD çaların yanı sıra USB ve aux-in jakları da mevcut.
Arka görüş kamerası Chevrolet Aveo’da
Bundan böyle Chevrolet MyLink bağlantılı radyoya sahip Aveo satın almak isteyen müşteriler, araçla birlikte standart olarak verilen arka görüş kamerasına da sahip olacaklar. Arka görüş kamerası, radyonun yedi-inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranına bağlı olup dar park alanlarına giriş ve çıkışı daha güvenli ve daha konforlu hale getiriyor.Chevrolet Aveo’nun üst versiyonlarının dikiz aynalarında şık LED sinyal lambaları da bulunuyor.
Chevrolet Cruze’a ikinci MyLink ve yeni güvenlik özellikleri ilave edildi
Yeni model yılından itibaren, Cruze artık her ikisi de akıllı telefon içeriğini araca sorunsuzca entegre edebilen iki farklı MyLink radyoyla birlikte satışa sunulacak. Cruze’un üst versiyonlarında, mevcut Chevrolet MyLink İnteraktif Bilgi ve Eğlence Sistemine ilave olarak, ikon-tabanlı menüsü olan yeni bir MyLink sistem seçeneği de sunulacak. Cruze; bu yeni MyLink seçeneği ile entegre Navigasyon, CD çalar, ses tanıma ve sesli komut yeteneklerine sahip oluyor. Yeni sistem yazılımı ve uygulamaları çıktığında her iki MyLink de güncellenebiliyor.
Bu sonbahardan başlayarak, Cruze bütün gövde tiplerinde sunulan benzinli motor ailesini 1.4L 100hp ve 1.4L Turbo 140 hp ile dörde çıkartacak.
Ek olarak 1.7L (130 hp/96kW) ve 2.0L (163 hp/120 kW) oluşan dizel motor ailesi, 1.7 L dizelin 110 hp (81 kW) versiyonuyla tamamlanacak.
Aracın yanında seyreden araçları bir radar aracılığıyla tespit eden bir güvenlik özelliği olan Yeni Kör Nokta Uyarı Sistemi, Chevrolet Cruze ailesinin üst versiyonlarında opsiyonel olarak sürücülere sunuluyor olacak. Bu özellik sayesinde potansiyel olarak tehlikeli durumlarda, sürücü sol veya sağ dikiz aynasında yanan amber renkli bir gösterge aracılığıyla uyarılıyor.
Chevrolet Orlando’yu park etmek gelişmiş park yardımı ile daha da kolaylaşacak
Yeni model yılından itibaren, Orlando’da Kör Nokta Uyarı Sistemi bulunacak. Ayrıca, üst donanım seviyelerinde sunulan Gelişmiş Park Yardımı sayesinde, Orlando şehir içinde park etmeyi daha kolay hale getirecek. Sürücü yardımı, düşük hızlarda uygun paralel park yerlerini tespit ediyor ve sürücüye aracına nasıl manevra yaptırması gerektiği konusunda talimatlar veriyor.
Yedi-inçlik yüksek çözünürlüklü, tam-renkli dokunmatik ekrana sahip yeni Chevrolet MyLink Ineteraktif Bilgi ve Eğlence Sistemi ile araca sorunsuz akıllı telefon entegrasyonu yapmak mümkün. Yeni MyLink, donanım seviyesine bağlı olarak sunulacak ve geri görüş kamerası veya entegre navigasyon sistemlerini de içerebilecek.
Bunların yanı sıra, Orlando’nun özel bazı versiyonlarında arka koltuklardaki yolcular da ikinci sıra koltuk ısıtma sisteminin tadını çıkaracaklar. Dış arka görüş aynalarına monte edilen LED dönüş sinyalleri ile 16-inç jant kapağı ve 17 ve 18 inç alaşımlı jantlar ise aracın dışında yapılan değişiklikler arasında bulunuyor.
Dizel-motorlu Malibu artık daha verimli
Standart Start/Stop özelliğine ve kombine çevrimde 4,7L/100 km gibi daha düşük yakıt tüketimine sahip olan 2.0L dizel-motorlu Malibu üst versiyonlarda yer alan arka görüş kamerası ile daha fazla güvenlik sağlıyor.
Trax, artık 1.4L Turbo motorun FWD varyantıyla da sunuluyor
Chevrolet’in en yeni SUV modeli Trax, sonbahardan itibaren 1.4 Turbo benzinli versiyonu Akıllı 4X4 sistemine ek olarak önden çekişli olarak da sunulacak. Altı ileri manuel şanzıman ile eşleştirildiğinde, Trax’ın bu versiyonu 100 km/sn hıza 9,5 saniyede ulaşabiliyor. Ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 6,0 litre; bu da km başına 139 gr CO2 emisyonu anlamına geliyor. Önden çekişli 1.4 Turbo motor seçeneği ayrıç 6 ileri otomatik vitesle de sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz