Goodyear Marathon lastiklerinden oluşan “Rüya Takım” düşük yuvarlanma direnci ve yüksek kilometre performansı ile, uzun mesafeli yük taşımacıları için önemli miktarlarda yakıt tasarrufu sağlayabiliyor.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear’ın geliştirdiği, Marathon lastikleri sayesinde uzun mesafeli taşımacılık filoları yakıt maliyetlerinden yıllık 200.000 Avro tasarruf edebilecek. 50 araçlık tipik bir filo işletmesi için bu hacimde bir tasarruf sağlanabiliyor . Yeni AB lastik etiketi uygulamasına göre, yakıt verimliliğinde D sınıfı olan lastikler yerine, Goodyear LHS II + ön lastikler, LHD II + çekiş lastikleri ve LHT II treyler lastiklerinden oluşan “Rüya Takımı” lastikleri kullanıldığında yılda 145.000 litre dizel yakıttan tasarruf sağlanabiliyor. Ülkemizde yakıt fiyatının 1,77 Avro olduğu dikkate alındığında bu tasarruf daha da yüksek olmaktadır.

Tasarruf sağladığı gibi çevreyi de koruyor

Goodyar’ın “Rüya Takım”ı, 50 kamyonluk bir filoda yalnızca daha az dizel yakıt kullanarak yakıt masrafından tasarruf etmenin yanı sıra, karbondioksit emisyonunu da 380 ton azaltarak çevre için oldukça önemli bir kirlenmenin önüne geçiliyor. Tipik bir beş dingilli 40 tonluk uzun mesafe nakliye kamyonu, litresi 1.50 Avro olan yakıtla 100 km’de 32,26 litre yakıt tüketerek yılda 100.000 km yol yapıyor, bu durumda tasarrufu yıllık ortalama 4,344 Avro oluyor. Bu da, 2896 litre yakıt tasarrufu yapılmasını ve zararlı CO2 emisyonlarının 7616 kg azaltılmasını sağlıyor.

“Goodyear Marathon lastikleri yalnızca yakıt verimliliği sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yüksek kilometre performansı sağlar”

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Mahmut Sarıoğlu, “Maliyet konusunda çok dikkatli olmak gereken bu zamanlarda en ucuz seçeneğe yönelmeye meyilli oluruz fakat sonunda bize en çok masrafı bu seçenek çıkarabilir. Kullanılan malzemelerin kalitesi, aynı zamanda tasarımlarımız ve teknolojimiz sayesinde, Goodyear Marathon lastikleri yalnızca yakıt verimliliği yüksek bir çözüm sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yüksek kilometre performansı sağlar; diş açma ve kaplama özellikleri sayesinde de lastik ömrü uzatılmış olur. Lastiklerimizin hem kullanıcılara hem de maddi tasarruf, daha az yakıt kullanımı ve daha az emisyon anlamlarında çevreye ciddi kazanç sağladığına inanıyoruz.2“ diyor.

“Rüya Takımının”, ıslak yolda fren performansı ile ilgili olarak önemli ölçüde daha kısa fren mesafesi gibi üstün avantajları da var. Goodyear Marathon grubu, tüm popüler uygulamaları kapsayacak birçok ebada sahip. Bu lastiklerin %20’si, AB lastik etiketine göre yakıt verimliliğinde B sınıfında ve ıslak yol tutuşta B veya daha üst sınıftadır; %95’i yakıt verimliliğinde C sınıfında ve ıslak yol tutuşta C veya daha üst bir sınıftadır. Tüm bunlar, Marathon lastiklerinin üstün performans düzeyini ortaya koymaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz