Goodyear’dan zorlu kış koşulları için yeni kış lastiği : UltraGrip 9

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, yeni nesil kış lastiği UltraGrip 9’u, 50’nin üzerinde kritere göre değerlendirip, 600’den fazla teste tabi tuttuktan sonra tüketicileriyle buluşturuyor.

Goodyear, UltraGrip ürün gamının 9.nesil kış lastiği UltraGrip 9’u araştırma ve geliştirme merkezlerinden biri olan Lüksemburg İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle tanıttı. AR-GE ekibi tarafından tanıtılan UltraGrip 9, 33 farklı ebadı, 14-16 inç’lik çeşitleri ile küçük ve orta büyüklükteki araçları hedefliyor. UltraGrip 9, Goodyear’ın son üç yılda 7 milyondan fazla araçta kullanılarak tüketicinin büyük beğenisini kazanan UltraGrip 8’in yerini almaya hazırlanıyor.

Goodyear, UltraGrip 9 ile kış güvenliği standartlarını yükseltiyor

Goodyear’ın UltraGrip kış ürün ailesinin yeni üyesi UltraGrip 9 (UG9)’un sorunsuz bir kış geçirmek isteyen tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik geliştirildiğini ifade eden Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan, “Goodyear olarak, kış lastiği segmentinde 40 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan UltraGrip ürün ailesi ile tüketicilerimize ulaşıyoruz. Bu yıl, 9.nesil olarak adlandırılan UltraGrip 9 kış lastiğimizi tüketicilerimize sunduk. Goodyear mühendislerinin uzun yıllar üzerinde çalışarak ortaya çıkardığı ve zorlu testlerden geçen UltraGrip 9, yalnızca kış mevsiminin getirdiği zorlu koşullar için değil, aynı zamanda çamurlu ve aşırı ıslak zeminler de düşünülerek üretildi.” dedi.

UG9, yenilikçi “3-Boyutlu Kilitleme Teknolojisi”ne sahip !

UltraGrip 9, geliştirilmiş yeni sırt deseni ile sürüş, viraj alma, frenleme ve hızlanmada daha etkin performans sunuyor. 3D BIS (3 Boyutlu Kilitleme) Teknolojisi sayesinde soğuk ve yağmurlu günlerde ıslak zeminde daha iyi frenleme sağlıyor. UltraGrip 9’un bileşeni önceki serilere göre geliştirilmiş olup, lastiğin hamuruna özel reçine ve bitkisel yağ içeren akışkan karışım eklenerek lastiğin kış koşullarında yola tutunma kabiliyeti artırıldı.

Yeni UltraGrip 9, karda %4 daha kısa fren mesafesi sunuyor*

UltraGrip 9, gerek soğuk ve kuru, gerekse ıslak ve çamurlu, her çeşit zorlu yol koşullarında üstün performans sağlıyor. Karlı zeminde, yüksek sayıda tutucu kanal ve kılcal damar sayesinde daha iyi yol tutuş sunarken, değişken blok geometrisi, daha iyi çekiş gücüne olanak veriyor.

TÜV SÜD Automotive tarafından Ocak 2014’te yapılan ve UltraGrip 9’un önde gelen üç rakip lastiğin ortalama performanslarının karşılaştırıldığı teste göre*; Goodyear’ın yeni kış lastiği UG9, karda yüzde 4 daha kısa fren mesafesi ve yüzde 4 daha iyi yol tutuşu sağlıyor.

Ayrıca yoğun kılcal damarlar içeren kare şeklinde genişletilmiş lastik izi, buzlu zemin performansını, hidrodinamik kanallar, suda kızaklama direncini artırıyor. TÜV SÜD Automotive tarafından düzenlenen test sonuçlarına göre* UG9; ıslak zeminde yüzde 8 daha fazla kızaklama direnci göstererek, değişken kış koşullarında optimum performans sergiliyor.

UltraGrip 9, TOP Indicator Teknolojisi ile sürücüsünü uyarıyor

UltraGrip 9’un derin diş aralığı sayesinde farklı kış koşullarına karşı sağladığı yüksek performansı lastik eskiyorken dahi devam ettiğini ifade eden Ersin Özkan, “Tüketicilerin UG9’daki aşınmayı takip edebilmeleri için, lastik sırtının en üst noktasına kar tanesi şeklinde bir imge bulunuyor. Sırt derinliği 4 milimetreye düştüğünde kar tanesi de aşınacak ve sürücüleri, lastiğin artık kış koşullarında kullanılmasının tavsiye edilmediği ve değiştirilmesi gerektiği konusunda uyaracak” dedi.

UltraGrip 9 kış lastiği, 600’den fazla testten geçti

Goodyear, aracın yolla temas eden tek noktası ve güvenlik için çok önemli bir parçası olan lastik üretiminde mükemmel sonuç için ürünlerini uzun süren testlere tabi tutuyor.Goodyear’ın yeni lastik serileri üretilirken, standart yasal zorunluluklara ek olarak, 50’nin üzerinde şirket standartlarını da karşılaması bir diğer önemli noktayı oluşturuyor.

Geliştirilmesi üç yıla yakın zaman alan Goodyear UltraGrip 9 kış lastiği bu süreçte; 30 üretim tekrarı yapıldı, yaklaşık 3000 prototipi üretildi, 14 tasarım kombinasyonu test edildi ve 9 uluslararası rakip marka ile karşılaştırılmaları yapıldı. Bunlara ek olarak; Finlandiya, Fransa, İsviçre ve Yeni Zelanda’daki pistlerde 7 test seansı gerçekleştirildi. Sonuç olarak; Goodyear’ın Lüksemburg’daki İnovasyon Merkezi’ndeki testler de dahil olmak üzere UltraGrip 9 kış lastiği, 600’den fazla teste tabi tutuldu.

Goodyear’ın yeni kış lastiği UltraGrip 9, Türkiye pazarında da tüketicilere sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz