Goodyear, geleceği teknolojilerini Cenevre Motorshow’a taşıyor. Goodyear, SUV ve cross-over küçük araçlar için geliştirdiği lastiklerdeki teknolojilerin yanı sıra, yüksek performanslı lastiklerini de Cenevre Motorshow’da sergiliyor.
Cenevre’de ayrıca ait olduğu ürün grubunda en yüksek etiket değerine (BA) sahip ilk lastik olan EfficientGrip SUV de yer alıyor.
Goodyear’dan geleceğin teknolojileri
“Yarının da ötesinde” ilkesiyle hareket eden Goodyear, lastik etiket değerlerinin iki temel taşı olan yuvarlanma direnci ve ıslak zemin tutuşu alanlarına yeni bir boyut getiren SUV konsept lastiğinin tanıtımını Cenevre Motorshow 2014’te yapıyor. Bu konsept lastik, Şirketin geleceğin SUV sektöründe de yeni, sürdürülebilir çözümler üretme arayışıyla geliştirdiği pek çok yöntemden sadece biri olarak öne çıkıyor. SUV lastik konseptinin sahip olduğu kanal, aynı zamanda ıslak zeminlerde lastiğin yolla temas alanında oluşan fazla miktardaki su ve çamuru boşaltmak için tasarlanmıştır. Böylece, lastiğin, ıslak yol tutuş gücü de artırılmış oluyor. Diğer pek çok konseptin aksine, Goodyear lastiği, bir jant üzerinde iki küçük lastiği bir arada tutmak yerine, yolla çift temas alanı olan tek bir SUV lastik gövdesi oluşturuyor. Böylece, lastik hala yolla çift temas alanına sahip olmanın faydalarını sunarken, diğer yandan da SUV yük ağırlığını destekliyor.
Yeni başarılar ve anlaşmalar
Goodyear; Avrupa’da büyümeye devam eden SUV ve cross-over küçük araç segmentlerinde pek çok yeni başarıya imza atıyor. Goodyear’ın bu yıl Cenevre Motorshow’da sergileyeceği SUV ve cross-over araç lastiklerinin arasında, Şirket’in ilk defa Nissan Qashqai 2014 modeline takılmış BA etiket değerine sahip lastikleri ve BB etiket değerine sahip Eagle F1 Asymmetric SUV lastiği de yer alıyor.
Goodyear bu yıl, Cenevre Motorshow’da resmi basın odası ve hizmetlerinin destekçisi olma gururunu sürdürüyor. Goodyear 2014 Cenevre Motorshow’da, medyanın fuar deneyimlerini bir adım daha öteye taşımak hedefiyle, basın alanında enerji içecekleri ve kahve ikramı hizmetini sunuyor. Bu hizmetin yanı sıra, kolay veri toplama ve paylaşma için resmi motorshow basın kimliği yaka kartlarına iliştirilen USB bellek tedariği sağlıyor.
Goodyear’ın geliştirdiği üstün lastik teknolojileri, Şirket’in Hall 2’de yer alan standında tüm ziyaretçileri bekliyor.

Goodyear Tire & Rubber Şirketi hakkında
Goodyear dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biridir ve dünyanın çoğu bölgesinde faaliyet göstermektedir. İştirakleri ve ortak girişimleriyle birlikte, Goodyear çoğu uygulamaya yönelik lastikler geliştirmekte, pazarlamakta ve satmaktadır. Bugün için, dünyanın dört bir yanında 69,000 civarında insanı bünyesinde çalıştıran Goodyear 22 ülkede 52 tesiste faaliyet göstermekte ve ürünlerini dünya çapında 185 ülkede pazarlamaktadır. Goodyear markasına ek olarak, şirket Dunlop, Fulda, Sava, Debica ve Kelly dahil bir dizi saygın markalar altında da lastikler üretip tüketicilere sunmaktadır. Ar-Ge’ye yılda yaklaşık 400 milyon ABD Doları harcayan Goodyear; 2008 yılında Forbes dergisinin yenilik, insan yönetimi, varlıkların kullanımı ve küresel oryantasyon kriterlerinde “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesine girerek Dünyanın En Beğenilen Motorlu Araç Parçaları Şirketi olmuştur. Şirket aynı zamanda 2008’den bu yana her yıl Forbes dergisinin Amerika’nın “En Saygın Şirketleri” listesi ve Amerika’nın “En Güvenilir Şirketleri” listesinin yanı sıra, CRO dergisinin 100 En İyi Kurumsal Yurttaş sıralamasında yerini almıştır. Şirket, ürünleri ve küresel operasyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.goodyear.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Goodyear Lastikleri T.A.Ş. hakkında
Üretim, satış ve satış-sonrası hizmetleri ile lastik sektöründe faaliyet gösteren Goodyear Lastikleri T.A.Ş., dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear Tire and Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak, 1 Eylül 1961’de kuruldu. Goodyear Lastikleri T.A.Ş.; Türkiye’de 1,200’ü aşkın çalışanı ile İzmit ve Adapazarı’ndaki 2 üretim tesisinde faaliyet göstermektedir. Şirket, ürünlerini Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava ve Debica markaları altında üretip tüketicilerine sunmaktadır. Şirket Türkiye’de, yaklaşık 600 bayisi ve 300’ü aşkın araç servisleri kanalıyla tüketicilere hem tüketici lastikleri hem de ticari lastikler ve hizmetler sunmaktadır. Goodyear Lastikleri T.A.Ş., ürünleri ve Türkiye’deki faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.goodyear.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz