Amerika pazarının son 20 yılda en çok satan suv modeli olan Honda CR-V yenilendi. Peki neler değişti? Takipte kalın…

Merhaba,

Tasarımı ciddi anlamda değişen yeni CR-V, güçlü görünmeyi sürdürüyor. Ön bölümde keskin bir tasarımla karşılaşıyoruz. Yeni farlar agresif bir görünüme sahipken kanat formlu LED gündüz aydınlatmaları, aracın maskülen tasarımını destekliyor.

Uzatılmış aks aralığı, uzun motor kaputu ve kısa arka bölüm ile atletik ve sofistike tasarım vurgulanıyor. Ayrıca 17 ve 18 inçlik alaşım jantlar ile premium hava vurgulanmış. İnceltilen A sütunu ile de görüş açıları iyileştirilmiş.

Aracın bagaj kapağında da “eller serbest açılma sistemi” görev yapıyor. Pek çok Avrupalı üreticide karşılaştığımız bu sistem, Honda için bir ilk olma özelliği taşıyor.

Yeni Honda CR-V’nin iç mekânında da büyük değişim yaşanmış. Civic ile tanıştığımız dijital gösterge tablosu artık yeni CR-V’de de kullanılacak. Ayrıca malzeme kalitesinin artırıldığı iddia ediliyor.

Kokpitin merkezinde 7 inçlik, dokunmatik, 2. nesil Honda Connect ekranı yer alacak. Sistem Android Auto ve Apple Car Play desteğine sahip.

Yeni Honda CR-V’nin Amerika tanıtımı yapıldığı için motor seçenekleri de bu pazara yönelik olmuş. Araçtaki en önemli değişim ilk kez turbo – benzinli motor kullanılacak olması. İlk kez Honda Civic modelinde kullanılan 1.5 litre 182 beygirlik motor artık CR-V’de de görev yapacak.

Amerika pazarında ayrıca 2.4 litrelik atmosferik benzinli bir motor da olacak. Avrupa pazarlarında ise 1.5 turbo-benzinli motorla mevcut modeldeki 1.6 litrelik dizel motorun görev yapması çok olası.

Beşinci nesil CR-V, Amerika’da bu kış satışa sunulacak. Avrupa pazarlarına ve Türkiye’ye gelişinin ise 2017 yılı sonunu bulması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz