Honda’nın NSX’te kullanıma sunduğu elektromotor destekli 3,5 litrelik V6 motordan oluşan Sport Hybrid sistemi 2017 Uluslararası Yılın Motoru jürisi tarafından ‘En İyi Yeni Motor kategorisinde ödüllendirildi. NSX’te kullanılan 3,5 litrelik V6 motor son derece gelişmiş bir mühendislik harikası olarak tasarlanırken tamamen yeni bir süper spor otomobil deneyimi vaat ediyor.

Dünyanın önde gelen otomobil üreticisi Honda’nın elektromotor destekli 3,5 litre hacimli V6 silindirli benzinli motor kombinasyonundan oluşan hibrit sistemi 2017 Uluslararası Yılın Motoru ödüllerinde ‘En İyi Yeni Motor’ olarak ödüllendirildi. Engine Technology International dergisi tarafından sunulan ve bu yıl 19. kez gerçekleştirilen ödüller tüm dünyadan uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Motorlar performans, gürültü, sürülebilirlik, yakıt ekonomisi ve akıcı sürüş gibi kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirildi. Honda NSX’in hibrit sistemi “En İyi Yeni Motor” olarak ödüllendirildi.

Honda NSX motorunun geliştirme programının temel amacı dünyanın en gelişmiş yüksek performanslı motorunu hayata geçirmekti. Honda, mümkün olan en iyi performansa sahip, ancak aynı zamanda tadını çıkartması ve kontrol etmesi kolay bir motor geliştirmek ve üretmek için yola çıktı. Geliştirme programındaki en önemli zorluklardan biri, gerçekten yüksek performanslı bir hibrid otomobil hayata geçirmek adına elektromotorların sisteme entegrasyonu oldu. Mühendislerin çabası anlık tork tepkisi sunan ve otomobilin sürüş dinamiklerini en üst seviyeye taşıyan elektromotorlarla desteklenen kusursuz bir teknik yapıyla sonuçlandı.

Honda Avrupa Ar-Ge Başkanı Hayashi-San yapmış olduğu değerlendirmede: “Bu ödülü almak büyük bir onur. NSX, Honda Motor Company’ nin sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimin gelmiş olduğu en son noktayı temsil ediyor ve Honda’nın tamamen yeni bir süper spor otomobil deneyimi sunma konusundaki tutkusunu ve kararlılığını gözler önüne seriyor. NSX’ in böylesine nitelikli bir jüri tarafından değerlendirilmiş olmasından ve 2017′ nin “En İyi Yeni Motor” ödülünü kazanmasından son derece memnunuz.” dedi. Yılın Uluslararası Motor Ödülleri sekiz sınıf kategorisinden oluşuyor. Motorun ödüllere dahil olabilmesi için Haziran 2017′ den itibaren birden fazla ülkede satışa sunulan bir binek otomobilde kullanılmış olması gerekiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz