Hazırladığı birbirinden iddialı ve ilgi çekici modellerle gelişimini hızla sürdüren Hyundai, SUV segmentindeki yeni oyuncusu Santa Fe ile global anlamda başarılar elde etmeye devam ediyor. Yeni Hyundai Santa Fe, son olarak Amerika’nın en saygın otomotiv endüstrisi bilgi ve araştırma merkezi Wards Auto editörleri tarafından “10 En İyi İç Mekan” listesine dahil edildi. Geçtiğimiz yıl Accent Blue ve Grandeur modellerinin de katıldığı bu listede bu yıl Hyundai’yi Santa Fe temsil etmiş olacak.
Son derece fonksiyonel iç mekana sahip otomobillerden oluşturulan listede, yenilikçi yapısıyla dikkat çeken Santa Fe, böylece bir çok premium rakibini geride bırakarak en iyi 10 otomobilden birisi olarak seçildi.
Wards Auto Editörü Tom Murphy “Hyundai Santa Fe, yeni haliyle orta ölçekli bir ailenin SUV gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor. Ergonomik, konforlu ve zevkle döşenmiş. Aynı zamanda uygun fiyatıyla da kayda değer bir model olarak öne çıkıyor. Ayrıca lüks bir görünüm ve his sunması da Santa Fe’nin artıları. Hyundai, akıcı tasarım felsefesiyle dizayn dilini güçlendirmek adına mükemmel bir iç mekan sunuyor” dedi. Wards Auto editörleri, yenilenen iç mekanı ile öne çıkan toplam 46 araç arasından en iyi 10 otomobili finalist olarak seçerek, Şubat ayından bu yana araçlar hakkında araştırmalar yapıyor.

Hyundai Amerika Baş Tasarımcısı Christopher Chapman, en iyi 10 otomobil kategorisine dahil olan modelle ilgili olarak “Yeni Santa Fe, müşterilerimiz için rahat, fonksiyonel ve modern görünümlü bir iç mekan sunuyor. Kaliteli malzemeler kullanılarak hazırlanan iç mekanda sezgisel kontroller ve günümüzün aktif ailelerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir yaşam alanı bulunuyor” dedi.

Editörler seçim sürecinde koltuk dikişlerinden kol dayamaya, gösterge panelinden kokpitteki bir çok parçaya kadar detaylı bir araştırma yapıyorlar. Genel konfor seviyesini, boşluk payını ve diz mesafesini kontrol etmek için zorlayıcı testler gerçekleştirirken aynı zamanda Bluetooth, multimedya birimleri, ses seviyesi ve teknolojik donanımların fonksiyonel olup olmadığını gözlemleyerek derecelendirme yapıyorlar.

Hyundai’nin akıcı tasarımı doğrultusunda rüzgardan ilham alınarak dizayn edilen ve “Storm Edge” felsefesine sahip olan yeni Santa Fe, bir önceki jenerasyona göre daha uzun, daha geniş ve daha yüksek. Çok daha kaslı, agresif ve karakter sahibi bir görünüme sahip Yeni Santa Fe, alçaltılmış tavan çizgisi ve daha eğimli ön camı ile dikkat çekiyor. Hyundai’nin akıcı tasarım felsefesi ile dizayn edilen Yeni Santa Fe’nin dış görünümü de en az iç mekanı gibi heybetli ama bir o kadar dinamik. 2013’ün en iyi iç mekanına sahip otomobili 22 Mayıs’ta düzenlenecek bir ödül gecesinde açıklanacak ve aynı zamanda Wards Auto World dergisinde yayımlanmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz