Subaru’nun EyeSight güvenlik ve sürücü yardım teknolojisine sahip modelleri Kasım 2016 itibariyle dünya çapında 1 milyon adetlik üretimi geride bıraktı. İlk olarak Japonya’da 2008 yılında pazara sunulan sistem, aradan geçen 8 yıl 7 aylık dönemde 1 milyon adetlik üretim barajını aştı. Subaru EyeSight kapsamında yer alan Adaptif Hız Kontrolü, sadece araçları değil aynı zamanda EyeSight kameralarının görüş açısında bulunan yayaları, bisikletlileri ve motosiklet sürücülerini de algılayarak Çarpışma Önleyici Frenleme sistemi gibi özellikleri de barındıran, sürüş desteği sağlayan teknolojiyi kullanarak dünyada bir ilki gerçekleştirdi.

subaru-eyesight-1-milyonu-gecti-3

Bugüne kadar dünyanın pek çok bölgesinden ödüller kazanan Subaru EyeSight teknolojisine, yeni bir ödül de Amerika’dan geldi. IIHS (Insurance Institute for Highway Safety-Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından EyeSight ve LED teknolojisine sahip yeni farlar ile donatılmış olan Subaru Legacy, Outback ve Forester modelleri, “2017 En Güvenli Araçlar+” (TSP+) standartlarına uygun olarak en yüksek puanları aldılar. Amerika’daki otomobil sigortacıları tarafından desteklenen ve kâr amacı gözetmeyen bir kuruluş olan IIHS, en katı güvenlik standartlarını uygulayan organizasyonlardan biri olarak anılıyor.

subaru-eyesight-1-milyonu-gecti-4

EyeSight ile trafik kazalarında yüzde 84 azalma gerçekleşti

Japonya Trafik Kazaları Araştırma ve Veri Analiz Enstitüsü’nün gerçekleştirdiği, 10 bin araç arasında yapılan araştırmaya göre, EyeSight güvenlik ve sürücü yardım teknolojisine sahip Subaru otomobilleri, Japonya’da bu özelliğe sahip olmayan araçlara kıyasla, yaralanma ya da ölümle sonuçlanan kazalara yüzde 61 daha az karıştı. Yayalar hariç ve sadece araçlar arasındaki kazalardaki verilere bakıldığındaysa, EyeSight teknolojisine sahip Subaru araçlarının yüzde 84 daha az arkadan çarpmalı kazalara karıştığı tespit edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz