Opel, geliştirdiği ileri teknolojileri herkes için ulaşılabilir kılma anlayışı içinde AGR sertifikalı ortopedik koltukları yeni Insignia Grand Sport modelinin Excellence donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunuyor.

Yeni modelin sürücü koltuğunda seyahat eden Insignia sahipleri sırtlarına olan yükü azaltarak seyahatlerini daha sağlıklı kılıyorlar. Ayarlanabilir bel desteği ve bacak minderi uzantıları özellikle uzun yolculuklarda ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarının önüne geçiyor.

Sağlığı kadar konforuna da önem veren Insignia meraklıları için ise opsiyonel olarak sunulan Ergonomik Spor Deri Koltuk paketi dikkat çekiyor. Bu paketi tercih edenler koltuklarını elektrikli olarak 18 yönlü ayarlayıp ideal ayarlarını koltuğun hafızasına kaydedebiliyorlar. Tek tuş ile çalıştırılan masaj özelliği yorucu bir gün sonrası trafikte SPA lüksünü yaşamak için ideal. Bu lükse yaz ayları için koltuk havalandırma, kış ayları için ise koltuk ısıtma özelliklerini de eklediğinizde Opel’in sürücülerine dört mevsim maksimum konforu sağlayan koltuklar sunduğu görülüyor.

Yeni Insignia Grand Sport 122 bin 900 TL’de başlayan fiyatlar ile satışta. Opsiyonel olarak sunulan Ergonomik Spor Deri Koltuk paketine ise müşteriler 7 bin TL fark ödeyerek sahip olabiliyor.

AGR Sertifikası Nedir?

AGR (Sağlıklı Sırtlar Kampanyası) 1995 yılında kurulmuş sadece sırt sağlığı üzerine odaklanan bağımsız bir Alman kuruluşudur. AGR sertifikası, bağımsız medikal uzmanlardan oluşan komitenin ilgili ürünü ortopedik olduğunu onaylaması sonucunda alınabiliyor. Kurum, otomobil koltuklarının yanı sıra, mobilya, yatak, ayakkabı ve hatta sırt çantalarını değerlendirip sıkı Alman ortopedik standartlarını karşılayabilen ürünleri sertifika ile ödüllendiriyor. Üstün teknolojileri herkes için ulaşılabilir kılmayı hedef belirleyen Opel, AGR sertifikalı ergonomik koltukları 2003 yılında orta segment ile buluşturan ilk otomobil üreticisi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz