Kia’nın dünya çapında en çok satılan SUV modeli Sorento, tamamen yenilendi. 3. Nesliyle tanıtılan Kia Sorento ile yüksek satış adetleri bekleniyor.

7 kişilik koltuk kapasitesine sahip yeni Kia Sorento, eski modele gore 80 mm uzayan dingil mesafesi sayesinde her üç koltuk sırasında da geniş bir iç hacim sunarken, birçok yenilikçi donanım özelliği sayesinde kaliteli bir görünüme sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Eski modele göre boyu 95 mm uzayan ve tavan yüksekliği 15 mm alçalan yapısıyla yeni şık tasarımına kavuştu.
Yeni modelde daha alçak tavan çizgisi, yükseltilmiş bel çizgisi, daha kaslı duruşu ve arka bölümde yuvarlatılmış omuz çizgisi dikkat çekiyor. Daha geniş ve dikkat çeken ‘kaplan burnu’ tasarımlı ön ızgarası ve yanlardan geriye doğru uzanan ön farları gibi yenilikler KIA’nın dünya çapında en çok satan SUV modeli olan Sorento’nun estetik inceliğini artırıyor.
Yeni Kia Sorento, Ağustos ayı sonunda Kore’de görücüye çıkacak. Avrupa prömiyeri ise 2 Ekim 2014 tarihinde başlayacak olan Paris Motor Show 2014 fuarında gerçekleştirilecek.

[intlink id=”adriana-limali-yeni-kia-reklami-bu-kez-hedef-nascar” type=”post”]Adriana Lima\’lı yeni Kia reklamı – Bu kez hedef NASCAR[/intlink]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz