Jaguar’ın XF modeli, Avrupa’da, Goodyear’ın en yeni UYP lastiğini, orijinal ekipman olarak kullanacak ilk araçlardan biridir. Ayrıca, hem aracın hem de lastiğin geliştirilme süreçlerinde Goodyear ve Jaguar şirketleri birlikte çalıştı.

XF modelinin geliştirme sürecinin başlangıcında Jaguar; Goodyear’a araçta bulunmasını istediği lastiğin özelliklerini belirten bir yönerge sundu. Talep edilen özellikler arasında; kuru ve ıslak zeminde yüksek sürüş hakimiyeti, kısa fren mesafesi, düşük yakıt tüketimi ve CO2 salınımının için düşük yuvarlanma direncinin yanı sıra, konfor ve diğer performans kriterlerinden ödün vermeden yüksek sürüş performansı bulunuyordu.

 

Goodyear’ın yeni Eagle F1 Asymmetric 3 lastiği tüm bu kriterlere uygun olarak üretildi. Yenilikçi bileşen teknolojisi sayesinde Eagle F1 Asymmetric 3 lastiği, Jaguar’ın araçlarında, ıslak zeminde üstün yol tutuşu ve iyileştirilmiş fren mesafesi performansının bulunmasını sağladı. Teknoloji harikası üretim teknikleri sayesinde daha üstün yol tutuşuna, daha düşük araç dışı sese ve daha yüksek konfora sahip lastikler üretmeyi başaran Goodyear, Eagle F1 Asymmetric 3 ile Jaguar’ın beklentilerinin üzerinde bir performans sergiledi.

 

Jaguar’ın en karizmatik sedan otomobil modeli olan XF, Eagle F1 Asymmetric  3 lastikler sayesinde sürücülerine, mükemmel sürüş konforu ve sıra dışı bir performans vaat  ediyor.

 

Goodyear EMEA Bölgesi Tüketici Lastikleri Başkan Yardımcısı Olivier Rousseau konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yeni Jaguar XF, Jaguar’ın bugüne kadar üretmiş olduğu en etkileyici sedan araçlardan biri. Biz bu araçta kullanılmak üzere Eagle F1 Asymmetric 3’ün dört farklı ebadını geliştirdik. Jaguar gibi dünyanın önde gelen araç üreticilerinden biri ile yaptığımız işbirliği sayesinde bu ürünü geliştirmiş olmamız bizim için heyecan verici bir süreçti. Orijinal Ekipman üreticileri ile olan yakın işbirliğimiz sayesinde gelecekte üretilecek olan araçlar hakkında öngörü geliştiriyoruz. Bunun yanı sıra, lastik teknolojisinin zirvesinde yer alan ürünlerimiz sayesinde endüstrinin tüm sınırlarını ortadan kaldırıp Jaguar XF gibi önde gelen, prestij sahibi araçlar üzerinde göstermiş olduğumuz üstün lastik performansımızla da zirvede yer alıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz