Otomotiv pazarında SUV segmenti denince akla gelen ilk modeller arasında yer alan KIA Sorento, eklenen ileri teknoloji özellikleriyle yenilendi.

 

Etkileyici bir tasarıma ve üstün donanım özelliklerine sahip olan KIA Sorento, yeni Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Çevre Görüş Sistemi özellikleri ile daha güvenli ve akıllı bir sürüş deneyimi sunmaya başladı. Otomobil severler yeni navigasyon sisteminden de faydalanabilecek.

 

KIA Sorento, otomobil dünyasında fark yaratan özelliklerine yenilerini ekledi. Yeni teknolojik özellikleri ile daha güvenli ve akıllı bir sürüş deneyimi sunan KIA Sorento, SUV segmentindeki konumunu güçlendirmeye devam ediyor.

 

2004 – 2009 yılları arasında üst üste her yıl en çok satan SUV modeli olan, 2015 yılında yeni jenerasyon modeli ile yollara çıkan KIA Sorento’ya, Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Çevre Görüş Sistemi özellikleri eklendi.

 

Şerit Takip Sistemi; araç istenmeyen bir şekilde şeridinden ayrıldığında, gelişmiş teknolojileriyle sürücüyü anında uyarıyor. Yol çizgilerini tespit ederek çalışan sistem, farklı yol koşulları ve sürüş tarzlarına uyum sağlayarak sürücülerin şeritte kalmasına yardımcı oluyor.

 

Kör Nokta Uyarı Sistemi; Sorento ile yolda ilerlerken, eğer kör nokta alanında bir araç belirirse, yan aynalarda uyarı ışıkları ile sürücüyü bilgilendiriyor. Sürücüler şerit değiştirmek için sinyal verdiğinde, tehlikeli derecede yaklaşan bir araç varsa, sistem tarafından görsel ve sesli uyarıcılar devreye alınıyor.

 

Çevre Görüş Sistemi; araç çevresine yerleştirilmiş dört adet kamera sayesinde çevreye ilişkin güvenli ve çepeçevre bir görüş sağlıyor.

 

Navigasyon özelliği eklendi

 

Kameraların topladığı görüntüler, dijital olarak işlenerek gerçek zamanlı olarak radyo ya da radyolu navigasyon sisteminin ekranına yansıtılıyor. Sürücüler yeni nesil “area view” sistemlerinde 3D kuşbakışı görünümü tercih etme şansına sahipler. Bu özellik, park yeri ararken araç çevresinin daha kapsamlı kontrol edilebilmesine olanak tanıyor.

 

Navigasyon özelliği ve yeni nesil teknoloji takviyesi ile güçlenen KIA Sorento,  239.000 TL fiyatıyla otomobil severlere sunuluyor.

 

KIA ailesinin prestijli modeli

 

Yeni jenerasyon KIA Sorento, 2015 yılında otomobil severlerle buluştu. KIA ailesinin prestijli modeli olan KIA Sorento, önemli yeniliklerle otomobil severlerin karşısına çıktı.

 

KIA Sorento, 4.780 mm’ye uzayan boyu, önceki jenerasyona göre 15mm azaltılarak 1.685 mm’ye inen yüksekliği ve 1.890 mm genişliği ile müşterilere sunuldu. Yedi kişiye kadar oturma kapasitesine sahip olan KIA Sorento’nun, birinci ve ikinci sırada bulunan koltuklardaki ısıtma sisteminin yanı sıra ön koltuklarında soğutma özelliği de var.

 

Sorento’nun geniş bagaj hacmi 1.662 litreye kadar yükselirken, Akıllı Bagaj Kapağı özelliği ile Hafızalı Bagaj Kapağı özelliği sürücülerin hayatını kolaylaştırıyor. Akıllı park sistemi, ASCC radar teknolojisi, her yolda maksimum sürüş keyfi yaşatan Dynamax AWD teknolojisi KIA Sorento’nun diğer özellikleri arasında yer alıyor. KIA Sorento’ndaki en önemli gelişmelerinden birisi 2.0 litre dizel motorda 185 PS güç özelliği. KIA’nın yenilikçi teknolojileriyle üretilen 2.0 CRDI (6 ileri Otomatik) dizel motoru ise düşük yakıt tüketimi sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz