Kia, 2013 Red Dot ödüllerinde, dört farklı tasarım ödülünün sahibi oldu. Yeni Kia pro_cee’d ürün tasarımı katagorisinde “ En iyinin iyisi” ödülünü alırken, cee’d, cee’d Sportswagon ve Carens modelleri de ödül almaya hak kazandı.
Kia pro_cee’d böylece, daha satışa sunulmadan iF Tasarım ödülü ve Red Dot “En iyinin iyisi” ödülünü alarak ulaşılması zor bir başarıya imza atmış oldu. 2013 yılında alınan 4 Red Dot ödülü ile Kia, 2009 yılından beri aldığı Red Dot ödülllerinin sayısını ona çıkarmış oldu. Kia, bu prestijli ödülü daha önce de Soul, Venga, Sportage, Optima, Rio ve Picanto modelleriyle almıştı.
Kia Motors Başkanı ve Tasarımın başındaki isim Peter Schreyer, “Tüm cee’d ailesinin Red Dot ödülü alması bizi çok gururlandırdı. Özellikle pro_cee’d’in “En iyinin iyisi” ödülü bizim için çok anlamlı. Bu ödülü daha önce de Optima modelimiz ile almıştık, şimdi bir başka modelimizin jüriden en yüksek dereceleri almaya hak kazanması, tasarım anlamında doğru yolda olduğumuzu bize bir kez daha göstermiş oldu.” yorumunu yapıyor.
Almanya’da 1955 yılından beri her yıl verilen Red Dot Tasarım ödülleri, dünyanın tasarımda üstün başarı için verilen en önemli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu yıl Red Dot uluslararası jürisi, 54 ülkeden 4,662 farklı ürünü mercek altına aldı. Jüri, ürünlerin kalitesini dokuz ana kriter üzerinden değerlendirdi: yenilik, işlevsellik, kalite, ergonomi, dayanıklılık, duygusal etki, ürün aksesuarları, kullanım kolaylığı ve çevreye duyarlılık.
Merakla beklenen yeni Kia pro_cee’d, ülkemizde Avrupa ile eş zamanlı olarak Nisan ayında satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz