Gardrobunuzu değiştirdiniz, yaza hazırsınız;
Peki, aracınız yaza hazır mı?

Kış lastiklerini yaz lastiğiyle değiştirmenin şimdi tam zamanı!

• Goodyear, sürücülerin güvenliği, konforu ve yakıt tüketimlerini yakından ilgilendiren mevsime göre doğru lastik kullanımı konusuna dikkati çekiyor.
• Yaz lastiklerine doğru zamanda geçmek araçta ideal performans sağlarken, yakıt tüketimini düşürüyor, lastiklerin sırt desenlerinden kaynaklanan gürültüyü de azaltıyor.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear, kış lastiklerinin mevsime uygun lastiklerle değişimi hakkında sürücüleri uyararak doğru lastik kullanımı konusunda önemli bilgiler veriyor. Hamur yapısı, sırt desenleri ve daha bir çok özelliği ile farklı şekilde geliştirilip üretilen kış ve yaz lastikleri üretimlerine uygun şartların dışında kullanıldığı taktirde performanslarını tam anlamı ile sergileyemiyorlar.

Mevsime göre kullanıldığında, lastiğinizin ömrü uzar ve yol güvenliğiniz artar!

Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan mevsime göre doğru lastik kullanımı ile ilgili olarak, “Kış mevsiminin sona ermesiyle sürücülerin kış lastiklerini mevsim şartlarına uygun yaz lastiğiyle değiştirmesi büyük önem taşıyor. Kış lastikleri +7 derecenin altında hamur yapısı gereği daha iyi yol tutuşu daha az fren mesafesi sağlarken, yaz lastikleri yaz şartlarında kış lastiklerine göre her yönden çok daha iyi performans gösteriyor. Bunun dışında yuvarlanma direncine bağlı yakıt tüketimi ve gürültü emisyonu konularında kış lastiklerinin yaz mevsiminde kullanılması verimlilik açısından uygun değil. Biz Goodyear olarak sürücülere Nisan başından itibaren (sıcaklığın +7 derecenin üzerine çıktığı tüm bölgelerde) lastik değişimlerini yapmalarını öneriyoruz” dedi.

Mevsimine göre lastik kullanımının avantajları

• Hamur yapılarındaki farklılıktan dolayı daha kısa fren mesafesi ve ıslak/kuru zeminde yola tutunma performansı
• Yaz lastiklerinin sırt diş yapılarından dolayı daha az gürültü ve daha çok konfor sağlaması
• Yaz lastiklerinin yuvarlanma dirençlerinin az olması sebebi ile kış lastiklerine göre daha az yakıt tüketimi sağlaması
• Mevsimsel lastik değişimi ile lastiklerin daha uzun süre kullanılabilmesi ve lastik ömrünün uzaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz