Yenilikleriyle Türk lastik sektörüne yön veren Lassa, son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği Türkiye’nin ilk yerli Y hız sınıfı lastiği Phenoma’yı kullanıcıların beğenisine sunuyor. Hem ıslak hem de kuru zeminde sağladığı mükemmel yol tutuşuyla limitlerde sürüş imkânı veren yeni Phenoma, ani manevralara verdiği hızlı cevaplar ve mükemmel fren yeteneğiyle sportif sürüşü seven kullanıcıları baştan çıkarıyor!
Brisa’nın lastik sektöründe 40’ıncı yılını kutlayan markası Lassa, yüksek performansa sahip spor araçlar ve sportif sürücüler için tasarlanan spor segment Phenoma lastiğinin ‘Y hız sınıfını’ Türkiye ve uluslararası pazarlara aynı anda sunuyor.
Saatte 300 kilometre ve üstünde hız yapabilen lastikleri tanımlamak için kullanılan ‘Y hız sınıfı’ özellikle 17 inch ve üstü jant genişliğine sahip ‘ultra yüksek performans (UHP)’ lastikleri için önem taşıyor.
Brisa’nın İzmit Fabrikası’nda 13 Mart Perşembe günü düzenlenen törenle üretimine başlanan Y sınıfı Phenoma, silikalı sırt karışımı sayesinde her türlü zeminde yola sıkı sıkıya tutunurken, keskin virajlarda ve ani direksiyon hareketlerinde sürücüye güven sağlıyor.

Son iki yılda Y hız sınıfı lastik satışı %34 arttı
Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, giderek gelişen otomobil teknolojisine paralel olarak, pazardaki ‘Y’ hız sınıfı lastiklerin satış grafiğinde gözle görülür bir artış yaşandığını belirterek, “2011 ile 2013 lastik satışlarını kıyasladığımızda ‘Y’ hız sınıfı lastiklerin satışında %34 oranında artış olduğunu görmekteyiz. Geçen yıl 17 jant ve üstü ‘Ultra Yüksek Performans’ segmentindeki satışların yaklaşık %40’ını ‘Y’ hız sınıfı lastikler oluşturdu. Bu lastiklerin üretimi için özel bir teknoloji, tasarım ve ekipman gerekiyor. Türkiye lastik sektörünün lideri olarak, pazardaki iddiamızı sürdürülebilir kılmak ve bu alandaki ihtiyacı karşılamak adına ülkemizde bu yatırımı yapmaya karar verdik. Türkiye’de pazara sunulan ilk yerli ‘Y’ hız sınıfı lastiği üretmiş olmaktan dolayı gururluyuz” diye konuştu.
Alman otoritesi TÜV-SÜD onaylı teknoloji…
Alman menşeli bağımsız denetleme kuruluşu TÜV-SÜD’ün 2010 yılında 4 rakip firmayla karşılaştırdığı üstün Phenoma teknolojisi, ‘Toplam Yol Performansı’ sonuçlarında birinciliği elde etti. Ayrıca TÜV-SÜD’ün onayladığı sonuçlara göre, kuru fren mesafesinde 2,9 metre, kuru yol tutuş performansında yüzde 2, ıslak yol tutuş performansında ise rakiplerine göre yüzde 5 oranında daha iyi olduğu ispatlandı.
Yüksek teknolojiyle üretilen eşsiz sırt hamuru ve güçlendirilmiş omuz ve yan duvarları ile Phenoma, virajlarda gösterdiği olağanüstü performansla emniyetli sürüş keyfi yaşatıyor. İlk kez 2011 yılında pazara sunulan ve ultra yüksek performans sunmayı vadeden Phenoma için 3 bin katılımcıyla bir isim hakkı yarışması düzenlenmiş, Lassa’nın en dikkat çekici ürünü için İngilizce ‘Olağanüstü’ ve ‘Fenomen’ anlamına gelen Phenoma ismi karakteristik özelliklerini temsil ettiği için seçilmişti.
Türkiye’nin ilk Y hız sınıfı lastiği Lassa Phenoma’nın öne çıkan teknik özellikleri:
Hem ıslak hem de kuru zeminde mükemmel tutunma ve fren performansı
Üstün çekiş, yanal denge ve dayanıklılık
Kusursuz lastik-jant uyumu
Yüksek hızda dengeli sürüş
Mükemmel direksiyon hassasiyeti ve ani manevralara anında cevap
Yola kolay adaptasyon
Suda kızaklamaya karşı güvenli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz