Makyajlanan 2016 modeli Renault Clio hakkında detaylı bilgiler ve Türkiye’de satış tarihi videomuzda.

Renault’nun ufak otomobili Clio makyajlandı. Bakalım bu makyaj neler içeriyor?

2012 yılında bambaşka bir kimlikle karşımıza çıkan Clio, Renault’nun gelecek nesil otomobillerine de referans olmuştu. Clio geçen 4 yılın ardından görünümünü az da olsa tazeledi.

Ön bölümde farların genel tasarımı değişmezken, iç deseninde güncellemeye gidilmiş. Megane ve Talisman’da gördüğümüz C formlu gündüz aydınlatmaları, bu bölüme entegre edilmiş.

Renault logosunun bulunduğu ızgara yeniden tasarlanırken, alt kısmı modern görünmesi amacıyla genişletilmiş.

Arka stoplardaysa Kadjar’dan esinlenen bir iç tasarım bizi karşılıyor. C formu bu bölümde de kendini gösteriyor.

Makyajlı Renault Clio’ya Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, İnci Beyazı ve Demir Mavisi isimlerinde dört yeni renk seçeneği eklenmiş.

Ayrıca yeni jantlar ve jant kapakları ile birlikte çok daha geniş kişiselleştirme programı da müşterilere sunulacak.

Kokpitin tasarımı değişmezken, kullanılan malzemelerin kalitesinin arttığı iddia ediliyor. Ayrıca Renault, ilk kez B segment bir otomobilinde Bose ses sistemi sunacak.

Makyajlı Renault Clio ile birlikte Initiale Paris isminde yepyeni bir donanım da sunulacak. Bu donanımda Nappa deri kaplı direksiyon simidi, Nappa deri kaplı vites kolu, özel kapı panelleri, ön panel döşemesi ve ister siyah ister siyah/beyaz olarak tercih edilebilecek deri koltuklar bulunuyor.

Clio, 11 farklı motor ve şanzıman kombinasyonuna sahip. Eski motorlara ek olarak 1.5 litre 110 beygir dizel motor ve 1.2 litre 120 beygir turbo benzinli motor da artık manuel şanzımanlı olarak Clio’da görev yapacak.

 

Yenilenen Renault Clio, Türkiye ve diğer ülkelerde yılın son çeyreğinde yollarda görülmeye başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz