Maserati’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve hızlı sedan modeli olması sebebi ile markanın ‘amiral gemisi’ unvanını koruyan Quattroporte, Türkiye’deki satışlarında 10’uncu yılına girdi.

Maserati Quattroporte, benzinli ve dizel motor seçenekleri ve 4×4 çekiş sistemi seçeneği ile 255 bin 117 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuluyor.

1963’teki ilk lansmanından bu yana 72 ülkede 24 bin adetten fazla satılan, İtalyan spor sedan otomobillerin en güzel örneği Quattroporte, Maserati’nin Türkiye’deki konumlamasını da güçlendirerek; hem spor otomobil hem de şoförlü kullanım özelliği ile öne çıkmaya devam ediyor.

Maserati’nin ülkemizdeki temsilcisi Fer Mas, lüks spor sedan sınıfının öncüsü Maserati Quattroporte modelinin 120’ncisini geçtiğimiz hafta teslim etti. Maserati’nin pek çok lüks otomobil üreticisinin, dört kapılı ve sportif coupe sedan model geliştirmesinden çok önce, pazardaki müşteri taleplerini iyi analiz ederek tasarladığı Quattroporte, Türkiye’de Fer Mas tarafından ilk kez 2006 yılında satışa sunulmuştu.

Maserati, 2013’te sedan modellerinde büyük bir atılım gerçekleştirdi ve tarihinde ilk defa, aynı yıl içinde iki farklı 4 kapılı modelini pazara sundu. 2013 yılında pazara hızla giriş yapan Quattroporte markanın atılım hamlesinin ilk ayağını temsil ederek amiral gemisi unvanını aldı.

Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “10 yıldan bu yana sınırlı sayıda ülke kotasıyla satışa sunduğumuz Quattroporte, hem benzinli hem dizel motor seçenekleriyle müşteri talebi alıyor. Bu çok özel sportif sedanın gelecek yıllarda da Türkiye’de Maserati satışlarına daha fazla ivme katacağından şüphemiz yok” dedi.

 

Maserati’nin Başarı Simgesi; Quattroporte!

Maserati’nin şimdiye kadar ürettiği en hızlı ve en güçlü sedan modeli olma unvanını taşıyan Quattroporte, klasik Maseratilerin tasarım özelliklerini, çağdaş bir bakış açısıyla yeniden yorumlayan yüksek performanslı, sportif ve lüks sedan modeli olarak öne çıkıyor.

Quattroporte’nin dizel motor seçeneğinde 275 HP güç üreten 3.0 V6 yapıda 600 Nm tork sunulurken, benzinli motor seçeneğinin kaputunun altında ise 410 HP güç üreten ve 550 Nm tork değeriyle baş döndüren ve Ferrari tarafından üretilen motor görev yapıyor.

Bununla yetinmeyenler ise yine Ferrari üretimi olan V8 Biturbo 530 HP gücünde 710 Nm torka sahip motor seçeneği tercih edebiliyor. Tüm alternatiflerde Quattroporte gücünü yola 8 ileri ZF otomatik şanzımanıyla aktarırken 4 tekerlekten çekiş sağlayan AWD (All Wheel Drive) sistemi sayesinde her türlü yol koşulunda maksimum performans sunmasıyla öne çıkıyor.

Gelişmiş AWD sistemi, normalde arkadan itişli olan otomobil ihtiyaç duyulduğunda otomatik olarak çekiş gücünü ön ve arka tekerleklere 50/50 oranında eşit olarak dağıtarak 4 tekerlekten çekiş sağlıyor. Maserati Quattroporte, benzinli ve dizel motor seçenekleri ve 4×4 çekiş sistemi seçeneği ile 255 bin 117 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz