Mitsubishi Motors’un Tayland fabrikasında Mart 2012’de üretimine başlanan Mitsubishi Space Star’dan 200.000 adet üretildi. 66 ülkeye ihraç edilen Space Star, Mitsubishi Motors’un “Global Küçük” projesinin (global pazarlar için tek platform+tek fabrika+tek araç) ilk meyvesi. 77.691 adet Space Star Japonya pazarı için üretilirken 122.309 adedi ise ihraç edildi.

 

Mitsubishi Space Star

 

Space Star, 1.2L DOHC MIVEC motor ve CVT şanzıman ile donatıldı. 80 PS maksimum güç ve 106 Nm torka sahip Space Star, Auto Stop&Go sistemi sayesinde hem çevreyi koruyor hem de üstün yakıt ekonomisi sağlıyor. 865 kg ağırlığı ve 0,27’lik son derece düşük hava sürtünme kat sayısına sahip Space Star 92 g/km karbon salımına ve 100 km’de sadece 4,4 litre gibi iddialı ortalama yakıt tüketimine sahip. Ana bilgi ekranında bulunan ECO göstergesi sayesinde sürücüye daha ekonomik sürüş sağlıyor.

 

Mitsubishi Space Star, üstün güvenlik özellikleri ile rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. RISE gövde yapısına sahip Space Star; ASTC (Aktif denge ve çekiş kontrol sistemi), 6 adet SRS hava yastığı, HSA (Yokuş kalkış destek), ABS, EBD, BA ve ESS gibi üstün güvenlik özelliklerini standart olarak sunuyor.

 

Türkiye’de “Invite” donanım paketi ile satışa çıkan Mitsubishi Space Star, dijital göstergeli tam otomatik klima, otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, torpido içinde USB bağlantısı, AUX girişli CD/MP3çalarlı radyo, çocuk kilidi, otomatik arka camlar, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, gecikmeli sönen iç aydınlatma, 60:40 oranında yatan arka koltuklar, krom iç açma kolları, ön ve arkada yükseklik ayarlı kafalıklar, 15″ alaşımlı Jantlar, karartılmış arka camlar, tampon üzerinde gündüz farları, güvenlik ve aerodinamik özellikleri optimize eden arka spoiler, ısıtmalı ve elektrik kontrollü dikiz aynaları, gövde rengi kapı kolları ve aynalar ile donatıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz