Avrupa’nın en çok satan crossover’ı Nissan Qashqai’nin, makyajlanan yeni yüzü sergilendi. Araç yeni teknolojileri de beraberinde getirecek.

 

Daha çağdaş bir dış tasarımla karşımıza çıkan model keskin hatlarıyla dikkat çekiyor.

 

Eskisinde V şeklinde yer alan ızgara eklentisi büyütülmüş. Krom olarak sunulan bu detay, şık duruyor.

 

Bunun yanı sıra tamponun alt bölümünde bolca keskin hat kullanılmış. Ek olarak çamurluklarda ve tamponda yer alan, gövdeden farklı renkteki eklentiler, onun arazi karakterini ön plana çıkarmış.

 

Sis farları makyajla birlikte tamponun en alt köşelerine taşınmış. Tabi en büyük değişim, LED farların kullanılmış olması.

 

Yan bölümde daha oval hatlar göze çarpıyor. Tavan rayları modeli heybetli göstermiş. Arkaya doğru yükselen omuz çizgisi göze hoş geliyor.

 

Arka bölümde ise stoplar daha koyu bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Tampon tasarımı da değişen makyajlı Nissan Qashqai’de, tampon altında yer alan flaşörler yukarı taşınmış.

 

Makyajla birlikte modelin kişiselleştirme opsiyonu arttırılmış. Bunların yanı sıra 17, 18 ve 19 inç jant seçenekleri de yenilenmiş.

 

Modelin direksiyonu değişmiş. Öncekine göre daha dinamik görünen bu 3 kollu direksiyon simidinin altı düz olarak tasarlanmış.

 

Araçta NissanConnect adında bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. Dokunmatik özellikli bu ekran da geliştirilmiş.

 

Qashqai, süspansiyon sönümlemelerinden tutun da direksiyon tepkilerine kadar güncellenmiş. Ses yalıtım malzemelerinin arttırılması ve camların kalınlaştırılması, ses yalıtımı konusunda modele artılar katacak.

 

Aracın motor seçeneklerinde değişim yok. Benzinli cephesinde 1.2 turbo ve 1.6 litre atmosferik motorlar olacak. Dizel olaraksa 1.5 ve 1.6 dCi üniteler sunulacak.

 

Model makyajla birlikte bir dizi güvenlik donanımına kavuştu. Bunlardan en önemlisi ise ProPILOT adında bir sistem. Yarı otonom sürüşü ifade eden bu sistem sayesinde model otoyollarda sabit bir hızla gidebilecek, öndeki araca göre fren ve direksiyon hareketlerini kendi kendine yapabilecek.

 

Segmentinin lideri konumunda olan Nissan Qashqai, makyajla ve gelen yeni donanımlarla birlikte bir miktar fiyat artışına gidecek. Türkiye’ye geliş tarihi ise yılın son çeyreği olarak planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz