Peugeot dünyada tenisin efsane ismi Novak Djokovic’i uluslararası marka elçisi olarak seçti. Bu ortaklık ile Peugeot, Roland Garros Fransa Açık Tenis Turnuvası’ndaki işbirliğinin 30. yıldönümünde tenis alanındaki stratejisini sürdürüyor ve güçlendiriyor.

Peugeot için uluslararası bir ortaklık
Novak Djokovic’in dünya çapındaki ünü ve özellikle dünyanın en büyük otomobil pazarı Çin’deki şöhreti bu ortaklığın sonuçlanmasında etkili oldu.
Tenis, Peugeot ile Roland Garros Fransa Açık Tenis Turnuvası arasındaki işbirliğinin 30. yılını doldurmasından da anlaşılacağı gibi, Peugeot’nun çok uzun zamandan beri katkı yaptığı alanlardan bir tanesini oluşturuyor.
Novak Djokovic ile imzalanan üç yıllık sözleşme, sporcunun imajının markaya ait tüm faaliyet bölümleri tarafından he türlü mecrada ve tüm ülkelerde kullanılmasına olanak veriyor. Peugeot katılacağı tüm turnuvalarda Novak Djokovic’in t-shirt’ünün sol kolu üzerinde yer alacak.

Markanın değerleri ile uyumlu bir kişilik
Teniste dünyanın 2 numarası olan Novak Djokovic kişiliği ile Peugeot Markası’nın Etkinlik, Cazibe ve Heyecan kelimeleriyle ifade edilebilecek değerlerini tam olarak yansıtıyor. Bu nedenle bu işbirliği için Novak Djokovic ismi üzerinde tereddütsüz mutabakat sağlandı.
Novak Djokovic bu işbirliği vesilesiyle aşağıdaki açıklamada bulundu : « Dünyaca tanınmış, 200 yılın üzerinde bir tarihe sahip büyük bir Fransız markasını temsil etmekten dolayı mutluyum. Peugeot benim gözümde Fransız zarafetini, inceliğini ve yaşam sanatının ifadesini temsil ediyor ».
Novak Djokovic yeni tenis sezonuna Avustralya Açık Tenis Turnuvası ile 13 Ocak 2014 günü başlayacak.

Novak Djokovic’in tenis kariyerine bir göz atalım:
– Dünya tenisinin 2 numarası
– Ülkesi: Sırbistan
– Doğum tarihi: 22 Mayıs 1987
– Doğum yeri: Belgrat
– Boyu: 1 m 87
– Ağırlığı: 80 kg
– Profesyonel kariyerinin başlangıcı: 2003
– Oyun : Sağ elini kullanıyor, iki el ile backhand
– ATP klasmanında 2nci ( 02/12/2013 itibariyle)
– Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nı 2008, 2011, 2012, 2013’de dört defa kazandı
– 2011’de ABD Açık ve Wimbledon birincisi
– Novak Djokovic teklerde kırk bir ve Masters 1000’de on altı şampiyonluk kazandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz