Peugeot’nun yeni şehirli crossover modeli 2008, lansmanının üzerinden bir yıl geçmeden 100 000 adet üretim barajını geçti. Mulhouse Fabrikası’nda üretilen 100 bininci PEUGEOT 2008, Mulhouse Fabrika Müdürü Corinne Spilios ve PEUGEOT Fransa Direktörü Xavier Duchemin katılımıyla düzenlene bir törenle müşterisine teslim edildi.

Geçtiğimiz Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılan ve PEUGEOT’nun B segmentindeki ürün arzını taçlandıran PEUGEOT 2008 100 binin üzerinde siparişle 2013 yılının en çok satılan modellerinden biri oldu.

Çin ve Latin Amerika dışında tüm dünya pazarları için sadece Mulhouse Fabrikası’nda üretilen PEUGEOT 2008, parçalarının %73’ü Fransa’da üretildiğinden, 2013 Eylül ayında « Fransız Menşei Garantili» etiketi aldı. Aynı zamanda Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alan 2008 Grip Control çekiş sistemi teknolojisine sahip sınıfının tek modelidir.

Kısa sürede önce Fransız tüketicilerin ve ardından Avrupa’daki diğer müşterilerin beğenisini kazanan yeni modelin başarılı olması Mulhouse Fabrikası’nda üretim kapasitesinin arttırılmasına neden oldu. Buna göre, günlük üretim miktarı lansmandan bu yana iki katına çıkarak 680 araca ulaştı.

PEUGEOT 2008 aynı zamanda İrlanda’da, İtalya’da, İspanya’da, Fransa’da, Polonya’da, Türkiye’de yaklaşık 10 ödül kazandı ve toplam satışlarının %68’inin üst donanım düzeylerinde gerçekleşmesiyle PEUGEOT’nun B segmentinde ürün gamında yükseliş stratejisine katkıda bulundu.

100 bininci 2008’in müşterisi Mulhouse Fabrika Müdürü Corinne Spilios ve PEUGEOT Fransa Direktörü Xavier Duchemin’in katılımıyla düzenlenen anahtar teslimi törenine katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz