Ocak-Kasım döneminde Türkiye otomotiv pazarı geçen yılın aynı dönemine oranla %31 büyürken, Peugeot satışları %47 oranında bir artış elde ederek pazarın üzerinde bir büyüme sergilemeye devam etti.

Türk tüketicisinin en çok tercih ettiği BlueHDi Dizel Tam Otomatik (EAT6) versiyon seçeneğini ürün gamımıza ekleyerek; müşterinin kalite, performans ve çevreci bir otomobil beklentisini karşılayacak donanımlara sahip Peugeot modellerimiz pazarın vazgeçilmez oyuncuları arasında yerlerini aldılar. Bu sayede Peugeot Türkiye, yılın ilk 11 ayında 19 bin 186 adet binek araç ve 9 bin 391 adet hafif ticari araç olmak üzere toplam 28 bin 577 adet satış rakamı gerçekleştirerek, %3,2 oranında Pazar payı elde etti.

Bildiğiniz üzere, toplam Pazar bu yılın ilk sekiz ayında, geçen yılın aynı dönemine göre her ay ciddi ölçüde artarak ilerledi. Fakat yılın 2. yarısında yaşanan olumsuz jeopolitik gelişmeler, artan terör olayları ve seçim ortamının yarattığı belirsizlik pazarın daralmasına sebep oldu.

Kasım ayı itibariyle küçük de olsa %5 artış ile ivmelenmeye başlayan Pazar, bu gelişme ve Aralık ayının yılın en çok satış gerçekleşen ayı olması ile birlikte, 2015 yılı toplamının 2014 yılı toplam pazarına oranla %23 artış ile 940 bin adet ortalamasında gerçekleşeceği öngörüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz