2017 Dakar Rallisi’nde, podyum Peugeot Sport ve BFGoodrich®’in oldu. Dünyanın en önemli cross-country rallisi olan Dakar Rallisi oldukça kötü hava şartlarında yorucu ve zorlayıcı bir parkurla geçti.

8 bin 786 kilometrelik parkur boyunca dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin tarafından üretilen BFGoodrich® lastiklerinin sağladığı dayanıklılık sayesinde başarılı bir performans gösteren Peugeot Sport takımı Stéphane Peterhansel ve Jean-Paul Cottret zaferin sahibi oldu. Paraguay’ın boğucu sıcağında gerçekleştirilen starttan sonra, yarışmacılar 5 bin kilometreye varan yüksekliklere tırmandı ve şiddetli sağanak altında zorlu etapları tamamladılar. Yoğun yağmurlar sonrası yaşanan toprak kayması nedeniyle 6. ve 9. etaplar tamamen iptal edildi.

Dakar Rallisi’nde bu yıl yaşanan zorlukların daha önce hiç olmadığı kadar fazla olduğunu belirten Michelin Motor Sporları Direktörü Pascal Couasnon, “Yarışlar zorlu koşullar için özel olarak tasarlanmış olan BFGoodrich® lastiklerimizin performansını gözler önüne serebilmemize olanak sağladı” diye konuştu.

BFGoodrich® 2017 Dakar Ralli’sinde yarışmacılara üç farklı türde lastik sağladı:

BFGoodrich® All-Terrain T/A KDR2 (37×12.5-17): cross-country ralli otomobilleri için

BFGoodrich® All-Terrain T/A KDR (245/80R16): dört çeker otomobiller için

BFGoodrich® Baja T/A KR2 (37/12.5-17): iki çeker kum otomobilleri için

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz