Skoda, ürün yelpazesini genişleterek uzmanlığını farklı sınıflarda da Skoda Kodiaq ile göstermeye devam ediyor.

2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan VisionS konseptiyle, üreteceği yeni SUV’unun tasarım detaylarını göstermişti. Skoda şimdi ise, segmentine yeni bir bakış açısı getirecek bu dikkat çekici SUV’un ismini açıkladı. Skoda’nın yeni tasarım dilini taşıyan bu SUV’a, Skoda Kodiaq ismi verildi.

Bu özel SUV için Alaska’da yer alan Kodiak Adası’ndaki Kodiak ayılarından ilham alındı. Bu isim ise, oradaki Alutiiq ismindeki yerlilerin telaffuzundan türetildi.

Skoda Kodiaq boyutlarıyla ve sahip olduğu kuvvetli karakteriyle, outdoor aktiviteleri için de çok güçlü. 4.70 metrelik ve yedi kişiyi rahatlıkla taşıyabilecek SUV, Kodiak ayısıyla ortak karakterlere sahip. Dikkat çekici ve kaslı çizgileri, dinamik ve sağlam bir karakter taşıdığını gösteriyor.

Kodiak ayıları ve yeni Skoda Kodiaq arasında başka benzerlikler de var. Üç metre uzunluğunda ve 400 kg ağırlığında olan erkek Kodiak ayıları, türünün en büyük ve en güçlülerinden birisi. Buna karşın sosyaller ve barış içinde yaşayabiliyorlar. Sosyal bir bağ kurarak, deneyimlerini paylaşıyorlar. Hatta bazı Kodiak ayıları somon balığı yakalamak için buldukları en iyi lokasyonları bile paylaşıyorlar. Bu zeki hayvanlar kendi aralarında “Simply Clever” fikirler ve teknikler üretiyorlar, aynen Skoda’nın otomobillerinde olduğu gibi.

Çek markanın Skoda Kodiaq ile birlikte sloganı “Yeni yerler keşfedin” olacak. Bu model aynı zamanda markanın yeni SUV operasyonunun başlangıcını temsil ediyor ve hızla büyüyen SUV segmentinde markaya yeni müşteri grupları getirecek. Kodiaq’ın üretim versiyonu yılın ikinci yarısı gösterilecek ve 2017’nin başında ise satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz