Tamamı aynı anda yenilenen Renault Trucks ürün gamı Türkiye’de tanıtıldı.

Yoğun kalite testleri dahil olmak üzere yedi yıllık bir geliştirme sürecinden geçen yeni ürün gamı, kârlılık, dayanıklılık ve konfor ön planda tutularak tasarlandı. Hem Euro 5 hem de Euro 6 motorlarla donatılan yeni Renault Trucks ürün gamı bilgisayar destekli simülasyonlar, test değerlendirmeleri, pist denemeleri, pilot müşteriler ile testler ve yeni üretim hatlarının kurulumunun ardından pazara sunuldu. Müşterilerin maliyetlerini kontrol altında tutmalarına yardımcı olmayı amaçlayan yeni Renault Trucks ürünlerinin her biri birer kâr merkezi olarak çalışacak.
Ağır ticari araç tarihinde bir ilki gerçekleştirerek 2 milyar Euro’luk yatırımla tüm ürün gamını aynı anda yenileyen Renault Trucks, müşterilerine yeni kâr merkezleri yaratıyor. Düşük yakıt ekonomisi, üstün yürüyen aksam, yüksek taşıma kapasitesi, esnek üst yapı uygulanabilirliği ve işletme maliyetlerini düşürmeye yönelik hizmetlerle müşterilerinin kârlılığını artıran yeni Renault Trucks ürün gamı, kanıtlanmış Euro 5 motorlarıyla satışa sunuldu.
Kalite ve dayanıklılık alanlarında uzun süreli test ve araştırmalarla şekillenen yeni ürün gamı, en zorlu hava ve yol koşullarında 10 milyon km yol kat ederken laboratuar testlerine 5 milyon saatlik bir mesai harcandı.
Yeni ürün gamında konfora da özel önem verildi ve sürücü verimliliği artırıldı. Ergonomik sürüş pozisyonu ve otomatik fonksiyonlarla güvenli ve konforlu sürüşler garanti altına alındı.

Güvenilir, yüksek performanslı Euro 5 motorlar
Yeni Renault Trucks ürün gamı artık Euro 5 motorlarla da sipariş edilebiliyor. Renault Trucks tarafından kanıtlanmış teknolojilere dayalı geliştirilen motorlar geniş güç seçeneği aralığı, düşük yakıt ve bakım masrafları sunarken yüksek bir ticari hız sağlıyorlar. Ayrıca ağırlığı optimize edilmiş ekipmanlar ve entegre teknolojilerle ilave tasarruf sağlanıyor. Yakıt tüketimini düşürmek için araç tasarımında da gerçekleştirilen iyileştirmelerle ek tasarruf sağlandı.
Yeni Renault Trucks C gamında 11 ve 13 litrelik silindir hacmine sahip iki motor seçeneği 380 ile 520 hp arasında değişen güçlerde tercih edilebiliyor. Bu iki motor seçeneği 12 ileri robotize otomatik veya 14 ileri manuel şanzımanla tercih edilebiliyor. Çekici ve kamyon tiplerine sahip Renault Trucks K modeli 11 ve 13 litrelik silindir hacmine sahip iki farklı motorla donatılabiliyor. 380 ile 520 hp arasında güç seçenekleri ile sunulan motorlar 12 ileri robotize otomatik veya 14 ileri manuel şanzımanla sipariş edilebiliyor.
Üç farklı kabin seçeneğine sahip dağıtım hizmetine yönelik Renault Trucks D gamında, gücü 220 hp’den başlayıp 340 hp’de son bulan 5 ve 7 litrelik iki motor seçeneği mevcut. D modeli müşteri talebine göre 6 veya 9 ileri manuel, otomatize 6 ileri veya otomatik 6 ileri şanzımanla kombine edilebiliyor.
Farklı tavan yüksekliğindeki dört kabin alternatifine sahip Renault Trucks T modeli 11 veya 13 litrelik motorla sipariş edilebiliyor. 11 litrelik motorun gücü 380 hp ile 460 hp arasında değişirken 13 litrelik silindir hacmine sahip motorun gücü 440 ile 520 hp aralığında. Standart olarak Optidriver robotize 12 ileri şanzımanla donatılan araçlar opsiyonel olarak 12 ileri manuel şanzımanla da sipariş edilebiliyor.

Renault Trucks T ile yakıt tasarrufu ile kabin konforu arasındaki denge
Yeni uzun yol ürün gamıyla birlikte Renault Trucks, modüler tasarımı sayesinde uzun mesafe taşımacılığı sektöründeki tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılayan tek bir araçtan oluşan homojen bir ürün gamı sunuyor. Renault Trucks “T”, nakliye şirketlerine yakıt tasarrufu ile kabin konforu arasında mükemmel bir denge sunacak şekilde tasarlandı. Rüzgar tüneli kullanılarak geliştirilen ve test edilen bir aerodinamik kabin ile donatılan T modelinde uzun yol araçlarının verimliliğini ve düşük yakıt tüketimini konfor ve prestijle birleştiriyor.
Geçmişten gelen uzun yol aracı ilkelerine sadık kalan Renault Trucks T, araç sahiplerinin yakıt maliyetlerini azaltmasına yardımcı oluyor. Performansı geliştiren tasarımı ve yeni aktarma sistemi, Renault Trucks T’nin piyasadaki en düşük yakıt tüketimi rakamlarına ulaşmasına olanak sağlıyor. Bu rakamlar, önceki nesle kıyasla %5’e varan oranlarda daha düşük değerlere karşılık geliyor.
Yeni uzun yol gamı benzersiz birçok avantaj sunuyor. 2,5 metre genişliğindeki Renault Trucks T kabini daha ferah bir iç mekana sahip, daha fazla konfor sunuyor ve uzatılabilir alt yatağa ve ihtiyaç olduğunda ekstra saklama alanı olarak kullanılabilecek bir üst yatağa sahip. Motor tüneli artık sadece 200 mm yükseklikte ve düz zeminli versiyonda hiçbir şekilde görünmüyor. Optimize edilmiş sürüş konumuna ek olarak RECARO® tarafından Renault Trucks için tasarlanan yeni koltuklar, 7 inç ana ekrana (piyasadaki en büyük ekran) sahip ergonomik kumanda paneli ve kumanda düğmelerinin konumlarını yeniden düzenleme seçeneği bulunuyor. Renault Trucks T’nin ayrıca hem aracın içinden hem de dışından erişilebilen bir saklama bölmesi bulunuyor ve 85°’lik bir kapı açılma açısına sahip. Bu modelde sürücüler, köşe farları ve çok fonksiyonlu üç yönde ayarlanabilen direksiyon dahil olmak üzere birçok sürücü güvenliği desteğinin getirdiği avantajlardan yararlanabiliyor.
Sürücüler ihtiyaç halinde kumanda panelindeki ‘24/7’ düğmesini kullanarak araçlarının coğrafi konumunu anında belirleyip ve araçla ilgili tüm teknik verileri iletebiliyor. Bu özellik, Renault Trucks’ın dünya çapındaki 1.600 satış ve servis merkezinden birinin aracı kontrol etmesini daha da kolaylaştırıyor. Renault Trucks T ayrıca operasyonel kârlılığı arttıran Renault Trucks filo yönetim çözümü Optifleet ile entegre şekilde yapılandırıldı. Ek olarak, Renault Trucks; performansı analiz eden ve yakıt tüketimini izleyen Optifuel Infomax dahil olmak üzere, Renault Trucks’ın yakıt verimli sürüş eğitimleriyle (şimdiye kadar 25.000’den fazla sürücünün eğitiminde kullanıldı) bir araya geldiğinde, tüm filodaki toplam yakıt tüketimi %15’e kadar azaltabilen kendini kanıtlamış yakıt tasarruf çözümlerini sunuyor.
Renault Trucks Şantiye ve Ağır Şantiye gamında uzun yol konforu
Renault Trucks, müşterilerin ihtiyaçlarını mümkün olduğunca verimli bir şekilde karşılamak üzere yeni şantiye araçlarını iki farklı ürün gamı altında sunuyor: C Şantiye ürün gamı ve K Ağır Şantiye ürün gamı. İki farklı kabin genişliği seçeneği bulunan Renault Trucks C gamı yüksek yük kapasitesi, düşük yakıt tüketimi değerleri ve uzun mesafe taşımacılığı araçları seviyesinde konfora sahip. Ayrıca mükemmel çekiş gücü ve yaklaşım açısı sayesinde hafriyat sektöründeki müşteriler için ideal bir tercih olarak ortaya çıkıyor. Renault Trucks K gamı, rakipsiz sağlamlığı ve yaklaşma açısıyla sektöre yeni standartlar getiriyor.
Bu yeni şantiye kamyonunun sahip olduğu pek çok özelliğin arasında en çok dikkat çekeni daha ferah iç mekan, daha fazla konfor ve döner düğme kontrolleri sunan ergonomik kabin. K ve C ürün gamında sunulan araç kenarlarındaki parçalara yönelik darbe koruması ve tamamen çelikten tamponlar sayesinde araçlar en zorlu koşullarda çalışabilecek kadar sağlam bir tasarıma sahip. Renault Trucks’ın yeni şantiye gamında araçlar mükemmel bir yerden yükseklik, 120 tona ulaşabilen toplam katar ağırlığı ve K gamı için piyasadaki en iyi yaklaşma açısı (32°) gibi olağanüstü teknik özelliklere sahip.
Renault Trucks C gamında geçici ekstra çekiş gücü sağlayan, ön aks üzerindeki hidrostatik çekiş sistemi olan Optitrack sunuluyorken geleneksel tüm tekerleklerden çekişli modeller Renault Trucks K’da da yer alıyor.
Araçlarda köşe farları, standart olarak sunulan otomatik Optidriver şanzıman, motor kapatıldığında devreye giren elektronik park freni ve üstyapı montajına yönelik daha birçok donanım bulunuyor.
Renault Trucks, Optifuel Programı ile inşaat sektöründeki müşterilerinin eğitmenlerine ve filo yöneticilerine, kişiselleştirilmiş gelişim planlarını uygulamaya koymak ve uzun vadedeki ilerleme durumunu takip etmek üzere kullanabilecekleri kapsamlı bir eğitim modülü sunuluyor. Optifuel Infomax yazılımı ve ekonomik sürüş konusunda “özel” bir eğitim programı olan Optifuel Training ile bu özelliklerden yararlanılabiliyor. Bu program, müşterilerin bağımsız olarak çalışmasına imkan tanıyıp, yakıt tüketimini %15’e varan oranlarda azaltmalarını sağlayabiliyor.
Renault Trucks Dağıtım gamı
Renault Trucks, yeni dağıtım ürün gamının tasarımı sırasında müşterilerin ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıkları dikkate alındı. Bununla birlikte yeni Renault Trucks D gamı, önceki modelleri temel aldığından, tek bir ürün gamı ile tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilen üç modeli barındıran çok daha gelişmiş bir ürün gamı haline geldi.
Renault Trucks D gamında üç model yer alıyor: 10-18 ton aralığındaki model olan Renault Trucks D; 16-26 ton aralığındaki model olan Renault Trucks D Wide ve 18-26 ton aralığındaki, alçak girişli kabin donanımına sahip model olan Renault Trucks D Access.
Renault Trucks, tüm ürün gamındaki araçlarını yakıt tüketimini azaltan, aracın mekanik parçalarını koruyan, bakım maliyetlerini makul seviyelerde tutan ve sürücülerin sadece aracı sürmeye odaklanmasına olanak sağlayan otomatik şanzıman donanımıyla sunuyor. Renault Trucks D gamındaki birçok unsur, maliyetleri kontrol altında tutacak ve bakım işlemlerini kolaylaştıracak şekilde geliştirildi.
İşletme maliyetlerini daha da azaltmak isteyen müşteriler için bu ürün gamı Optifuel Programı ile ilişkilendirilebiliyor. Optifuel Infomax tüketim izleme ve analiz yazılımı ile Renault Trucks tarafından geliştirilen yakıt verimli sürüş eğitimi bir araya geldiğinde, yakıt giderleri tüm filo çapında %15’e varan oranlarda düşürülebiliyor.
Faaliyet alanlarının büyük bir çeşitlilik gösterdiği dağıtım sektöründe kamyonun müşterinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmesi gerekiyor. Bu nedenle Renault Trucks 100’ün üzerinde farklı model ve üstyapı üreticilerinin işlerini yapmasını kolaylaştıran ön hazırlıklar sunuyor. Sipariş verildikten sonra üstyapı üreticileri özel bir web portalı üzerinden aracın tüm planlarına erişerek çalışmalarını daha iyi planlama ve üstyapı montaj süresini %20 kısaltma imkanına sahip oluyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz