TomTom, Hız Kameraları hizmetinin, üçüncü parti navigasyon sistemleri ile entegre olarak çalışabileceğini açıkladı. Bu, araç, donanım ve yazılım üreticilerinin, kendi navigasyon ürünlerini TomTom’un Hız Kameraları hizmetiyle birleştirmek adına teklifler geliştirmelerini sağlıyor.

TomTom Hız Kameraları OpenLR teknolojisini kullanarak herhangi bir üreticinin haritaları ile çalışmaya olanak sağlar. Hizmet, araç-içi navigasyon ve mobil navigasyon uygulamaları ile kolaylıkla çalışabilmesi için tasarlanmıştır. TomTom, hizmetleri doğrudan ya da toplu olarak aktarıyor.

TomTom Türkiye Ülke Müdürü Enis Yücesan: “Üreticiler TomTom Hız Kamerası’nın servislerini kendi ürünleriyle birleştirerek müşterilerine daha zengin bir hizmet sunabilirler. Bu servisi dünya çapında daha çok müşteriyle buluşturmanın kolektif bir etki yaratacağına ve bu sayede uzun vadede daha da iyi hizmet verebileceğimize inanıyoruz.”

Servis yerel ulaşım mevzuatı ile uyumlu olup Fransız Tehlike ve Risk Alanları’nı içerir. Coğrafi olarak geniş bir ağ sunan TomTom Hız Kamerası, güvenilebilir veri tabanları ile çalışır ve kullanıcılarına güncel bilgi sağlar. Sabit ve mobil hız kameralarının yerlerini önceden sürücüye bildiren sistemin amacı keyifli, güvenilir ve cezasız bir yolculuk sağlamaktır.

TomTom Hız Kamerası servisi, servisin kullanılacağı 40 ülkede üreticilerin test etmesi için mevcuttur. Daha fazla bilgi almak için Hall 4.1, Stand D-28 at the IAA Frankfurt Motor Show.

TomTom Hız Kamerası Hakkında
Sürücülere güvenli ve rahat bir yolculuk yaşatmak ve yüksek meblağdaki para cezalarını önlemek için sabit ve mobil uyarılar mevcuttur.

Sabit uyarılar nispeten kalıcı ve sabit bir konuma bağlantılıdır. Bunlar:

Sabit hız kameraları
Kırmızı ışık kameraları
Kırmızı ışık hız kameraları
Yasak bölge kameraları
Ortalama hız bölgeleri
Hız denetimi bölgeleri
Kara kaza bölgeleri
Tehlike Bölgeleri (Sadece Fransa’da)
Mobil kamera noktaları

Mobil uyarılar doğaları gereği nispeten süreksizdir. Bunlar:
Mobil hız kameraları
Risk Bölgeleri (Sadece Fransa’da)
TomTom Hız Kameraları hizmeti hükümet kaynakları, haber akışları, alan araştırmaları ve seçilmiş ülkelerin üçüncül kaynaklarından oluşmaktadır. Ayrıca dünya çapında 3.5 milyon TomTom kullanıcısının girdisi de bu veritabanına eklenir. Kamera raporları, onaylar ve çıkarmalar senenin her günü, 7/24 çalışan Fusion Engine tarafından otomatik olarak işlenmektedir. Ayda bir milyondan fazla gelen raporları gerçek zamanlı olarak işleyen TomTom’un içeriği her zaman güncel kalmaktadır.

TomTom Hakkında

1991 yılında kurulan TomTom, tüm sürücülere dünyanın en iyi navigasyon deneyimini sağlamaya odaklanan araç içi lokasyon ve navigasyon ürünleri ve hizmetlerinin önde gelen tedarikçisidir. Ürünlerimiz, haritalar, trafik bilgi ve navigasyon teknolojisi otomotiv in-dash sistemleri, mobil cihazlar, web tabanlı uygulamalar, devlet ve ticari çözümleri içermektedir.

TomTom aynı zamanda taşınabilir, navigasyon cihazları, filo yönetimi çözümleri ve GPS etkin spor saatlerini içeren konum tabanlı kendi ürünlerini de tasarlar ve üretir.

Merkezi Amsterdam’da bulunan TomTom 3.500’ün üzerinde çalışanı istihdam etmektedir ve ürünlerini 35’in üzerinde ülkede satmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz