Toyota Proace
Toyota Proace

Toyota Proace VAN ve Proace VERSO, Toyota kalitesini hafif ticari araç segmentine taşımaya hazırlanıyor.

Toyota Proace VAN ve Toyota Proace VERSO Türkiye’de 2017’in ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. Toyota Proace VAN çok kapsamlı profesyonel ihtiyaçlara yanıt verirken, konforlu ve geniş bir araç arayanların beklentilerini de karşılıyor. Proace, hem yük hem de yolcu taşıma amaçlı geniş ürün yelpazesi ile hafif ticari araç pazarında yer almaya hazırlanıyor.

Toyota Proace Verso ise 3 farklı motor seçeneği ve 9 kişilik yolcu kapasitesiyle farklı taşıma ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunuyor.

Toyota Proace VAN “Çekici Bir Ticari Araç Tasarımı”

Toyota Proace VAN’ın ön tarafı Toyota’nın Under Priority tasarım dilini yansıtıyor ve “Kompakt, Orta ve Uzun” olmak üzere üç gövde boyutuyla satışa sunuluyor. 4,6 metrelik uzunluk ve 2,9 metrelik dingil mesafesine sahip kompakt versiyon, 11,3 metrelik dönüş çapıyla dar alanlarda kolayca manevra kabiliyeti sağlıyor. 1200 kg’a ulaşan taşıma kapasitesi ve 4,6-5,1 m3 yükleme hacmi aracı segmentinde öne çıkarıyor. Önde üç koltuk bulunan model, 2,1 metre uzunlukta ve 1,6 metre genişliğinde taşıma alanıyla dikkat çekiyor.

Toyota Proace’in orta uzunluktaki versiyonu ise 4,9 metre uzunluğa ve 3,2 metre dingil mesafesine sahip. Uzun versiyon ise aynı 3,2 metre dingil mesafesini kullanıyor ve uzunluğu 5,3 metre’ye ulaşıyor. Bu versiyon da 2,2 metre genişlik ve 1,9 metre yükseklikle dikkat çekiyor.

Toyota Proace: Pratiklikte son nokta

Eşsiz donanım seviyesiyle segmentinde fark yaratacak Proace VAN’da, sağ ve sol sürgülü kapılar, kompakt modelde dahi önde 3 koltuk sunulması gibi özellikler bulunuyor. Smart Cargo sistemi ile segmentinde farklılık yaratan Toyota Proace VAN’ın sağ yolcu koltuğu katlanarak yükleme hacmi 0.5m3 artıyor. Aynı zamanda ortadaki koltuk sırt kısmı katlanarak bir masa haline gelebiliyor. Sürücü, kaymaz zemine sahip bu masada dizüstü bilgisayarını veya not defterini rahatça kullanabiliyor.

Sağ ve sol tarafında bulunan kayar yan kapılar ve 180 derece açılabilen ikili arka kapılar aracın pratikliğini artırıyor. Toyota Proace VAN’ın maksimum 1400 kg’lik taşıma kapasitesinin yanı sıra 2500 kg’lik çekme kapasitesi de bulunuyor.

Toyota Proace: Etkileyici donanım seviyeleri

Toyota Proace VAN versiyonlarında standart olarak sürücü ve yolcu hava yastığı, kol dayama, merkezi kilit, hız sabitleyici, 12V güç girişi, hız limitörü ve 16 inç jantlar bulunuyor. Daha üst donanım seviyelerinde yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, aydınlatmalı ve soğutmalı torpido gözü, ekstra 12V güç girişi de yer alıyor.

Opsiyon listesinde yer alan geniş seçenekler ise, kullanıcıların araçlarını ihtiyaçlarına göre kolaylıkla şekillendirmesini sağlıyor. Otomatik far ve silecekler, dokunmatik ekranlı mulimedya sistemi gibi kolaylık getiren donanımlar yer alıyor.

Toyota Proace: güçlü Motorlar

Toyota Proace VAN’da 95 HP’den 150 HP’ye kadar 4 farklı dizel motor ve manuel şanzıman seçenekleri sunuluyor. Motor seçenekleri arasında 1,6 litre ve 2,0 litre dizel üniteler yer alıyor. Toyota Proace sahip olduğu motor seçenekleriyle düşük yakıt tüketimi ve sınıfının en çevreci emisyon değerlerini ortaya koyuyor.

95 HP üreten 1,6 litre dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla (210 Nm tork) birlikte sunuluyor. 144 g/km gibi düşük bir CO2 emisyon değerlerine sahipken, yakıt tüketimi de 5,5 lt/100 km’ye kadar düşüyor.

300 Nm tork ve 115 HP üreten 1,6 litre dizel motor ise, 6 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. Stop & Start sistemiyle 133 g/km emisyona ve 5,1 lt/100 km ortalama tüketime sahip.

122 HP ve 150 HP güçlerle tercih edilebilen 2,0 litre turbo dizel motor ise, 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor. Bu motor 340 Nm ve 370 Nm tork seviyeleriyle daha yüksek taşıma kapasitelerine sahip. CO2 emisyonu 139 g/km ve yakıt tüketimi ise yalnızca 5,3 lt/100 km.

TOYOTA PROACE VERSO

Seyahat kavramına tamamen yeni bir boyut kazandıran çok amaçlı Toyota Proace Verso gerçek bir MPV esnekliği sunuyor. Kullanıcının hayatını kolaylaştıran ve kullanım kolaylığı sağlayan; açılabilir bagaj kapağı camı, otomatik sürgülü kayar kapı, geri görüş kamerası ve panoramik cam tavan gibi yüksek ekipman seviyesi Proace Verso’yu rakiplerinden farklı kılıyor.

İç tasarımda ise yalın tasarımıyla dikkat çeken konsol, analog göstergeler ve ergonomik kumanda düğmeleriyle şık bir görünüm sunarken kullanım kolaylığını da destekliyor. Geniş görüş açıları kadar SUV benzeri yüksek oturma pozisyonu da çevreye hakim bir sürüş gerçekleştirme imkanı veriyor. Orta konsola entegre renkli, dokunmatik multimedya ekran da Proace Verso’nun standart donanım özellikleri arasında bulunuyor.

Toyota Proace VERSO 5308 mm uzunluk, 3275 mm dingil mesafesine sahip. Bagaj hacmi ise 980 litre ile 1600 litre arasında değişiyor.

Özel taşımacılık yapan işletmeler, VIP transfer amaçlı kullanıcılar ve geniş aileleri hedefleyen Toyota Proace VERSO’da kauçuk zemin kaplaması ve kaliteli döşemeleri ile konfor düzeyini yukarıya taşıyor. Bu versiyon 9 koltuklu oturma düzenine sahip.

Toyota Proace Verso’nun Motorları Sınıfının En İyi CO2 Değerlerine Sahip

Güçleri 115 ile 177 HP arasında değişen üç farklı dizel motor alternatifi söz konusu. Motor seçenekleri her biri sınıfının en iyi CO2 emisyon değerine sahip manuel veya otomatik şanzımanıyla kombine ediliyor. 1,6 litrelik turbo dizel motor 115 HP güce ve 240 Nm torka sahip Proace Verso, 6 ileri manuel şanzımanla sipariş edilebiliyor. 2.0D-4D motorun ise 150 HP ve 177 HP olmak üzere iki farklı güç versiyonu bulunuyor. 150 HP güce ve 370 Nm torka sahip versiyon manuel şanzımanla sunulurken, 177 HP güce ve 400 Nm torka sahip versiyon ise altı kademeli otomatik şanzımanla kombine ediliyor. En tutumlu motor seçeneği 5,2 lt/100 km tüketim ve 137 g/km CO2 emisyon değerine imza atarken, en güçlü versiyonda tüketim 5,9 lt/100 km’ye ve CO2 emisyon değeri ise 155 g/km’ye ulaşıyor.

Toyota Proace: Yüksek Güvenlik Standartları

Güvenlik standartları ise herhangi bir Toyota aracından beklendiği gibi üst seviyede. Yeni Toyota Proace VAN ve Proace Verso Euro NCAP çarpışma testlerinden beş yıldız almayı başarırken, her Toyota modeli gibi kapsamlı 3 yıl/100 bin km garantisi altında bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz