Dünyanın 5 kıtasından binlerce çocuğun katıldığı Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın Türkiye ayağı sonuçlandı ve Türkiye adına Japonya’daki Dünya Yarışması’na katılacak eserler seçildi. İkinci kez 15 yaşın altındaki Türk çocuklarının katıldığı yarışmaya 1898 adet başvuru yapıldı ve 3 farklı yaş kategorisinde büyük jüri tarafından ilk 3 dereceye girenler belirlendi. 10 Yaş altı kategorisinde Samsun’dan Berk Güngör, 10-12 yaş kategorisinde Kayseri’den Melih Şahin ve 13-15 yaş kategorisinde de Sakarya’dan Buse Onat birinciliği kazandı.
01 Aralık 2012-15 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenen Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için gelen resimlerden katılım koşullarına uygun olanlar, Prof.Dr. Aydın Ayan Başkanlığı’nda, Prof.Dr. Zahit Büyükişliyen, Doç.Dr. Gülveli Kaya, Doç.Dr. Mustafa Orkun Müftüoğlu, Yrd. Doç.Dr. Burcu Ayan Ergen, Dr. Evren Karayel Gökkaya ve Arş. Gör. Mehmet Göktepe’den oluşan jüri tarafından 1 Mart 2013 tarihinde değerlendirildi. Jüri değerlendirmesi sonucunda yaş kategorilerinde 2013 yılı “Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nda Türkiye’de dereceye girenler ve Japonya’daki dünya yarışmasına katılmaya hak kazanan eserlerin sahipleri şu şekilde sıralandı:
10 Yaş Altı Kategorisi:
1.Berk Güngör (Samsun), 2. Yağız Eşref Aka (Samsun), 3. Ali Önder Çilingir (İzmir).
10-12 Yaş Kategorisi:
1. Melih Şahin (Kayseri), 2. Erkmen Demir Levent (Samsun), 3. Ebru Sena Veli (Sakarya).
13-15 Yaş Kategorisi:
1.Buse Onat (Sakarya), 2. Dilara Tiraki (Sakarya), 3. İpek Arkan (İstanbul).
2013 yılı Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın Türkiye ayağı ayrıca birbirinden değerli hediyeler de kazandırdı:
10 yaş altı kategorisinde, birinciye Nintendo Wii , ikinciye PSP (Play Station El Oyun Konsolu), üçüncüye Fotoğraf Makinesi ve Resim Seti.
10-12 yaş kategorisinde, birinciye Apple i-Pad2 ikinciye i-Pod Touch, üçüncüye Fotoğraf Makinesi ve Resim Seti.
13-15 yaş kategorisinde, birinciye Apple i-Phone 4S, ikinciye Samsung Galaxy Note 2, üçüncüye Fotoğraf Makinesi ve Resim Seti.
Dünya Yarışması Japonya’da
Her üç kategoride ilk üç dereceyi kazanan toplam 9 finalistin eserlerinin Türkiye adına yarışacağı Dünya yarışması, 80’den fazla bölge ve ülkeden seçilmiş resimlerin katılımıyla Japonya’da düzenlenecek. Yarışma sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz