Dünyanın en büyük 3. motosiklet üreticisi Hintli Bajaj Auto, Mart başında 3 farklı modeliyle Türkiye pazarına girdi.

Commuter, Utility ve Sport kategorileriyle Türkiye’nin tüm yollarında göreceğimiz Bajaj motosikletleri kalite-fiyat karşılaştırmalarıyla da ön plana çıkıyor. Japon motosikletleri ayarında kaliteli Bajaj, Çin motosikletleriyle yarışacak fiyat skalasına sahip. 2014 yılında dengeleri oldukça değiştirecek ve pazardan önemli bir pay alacak Bajaj’ın en dikkat çekici modeli PULSAR, ÖTV ve KDV dahil 7 bin 371 TL’den satışa sunuluyor.
Dünyanın en büyük 3. motosiklet üreticisi Hintli Bajaj Auto Ltd. (BAL), 3 farklı modeliyle Türkiye’ye girdi. Farklı kullanım alanları sayesinde köyde-kasabada-şehir merkezinde kısacası Türkiye’nin her yerinde kullanılabilecek nitelikteki Bajaj motosikletleri bu yıl içinde pazardan yüzde 25 pay almayı hedefliyor. Dayanıklılığı ve güvenilirliği ile her türlü yol ve hava koşuluna uygun BOXER, köy yollarında kolaylıkla kullanılmak üzere tasarlandı. SNS süspansiyon sayesinde bozuk yollarda ve arazi yapılarında, yük taşıyarak dahi kullanıcıya rahat bir sürüş imkanı veren BOXER, perakende satış fiyatı olan 3.030 TL ile kısa sürede Anadolu halkının ilk tercihi haline gelecek.

Kargo Şirketleri DISCOVER’dan Vazgeçemeyecek
Günümüzde internetten alışverişin artması ile evlere servis ve kargo hizmeti oldukça çoğaldı. Bu hizmetin motosikletler vasıtasıyla gerçekleştiriliyor olması da motosiklet satışlarını arttırıyor. Motorcuların hemen her hava koşulunda, trafiğe rağmen çok kısa sürede servisini gerçekleştirmek zorunda olması ise bu konuda en doğru motosiklet seçimini gerekli kılıyor. Bajaj’ın bu kategorideki modeli DISCOVER, motor devrini daha hızlı ve pürüzsüz şekilde yükseltecek 4 valf DTSI çift ateşlemeli sisteme sahip. Commuter kategorisindeki 4 valfli motora sahip ilk motosiklet olan DISCOVER, aynı zamanda motosiklet üzerindeki gazla çalıştırılan ilk Nitroks Monoşok’u sunan model. Nitroks, tüm motor üzerinde olanlar için oldukça değerli sürüş konforunu sağlarken; Monoşok, sportif modellere özgü direksiyon hakimiyeti sunuyor. İyi aydınlatılmamış bir yoldaki en büyük güvenlik tehlikelerinden birisi zayıf bir fardır. Geleneksel commuter motosikletlerinde AC ön farları vardır ve bu farlarda ışın yoğunluğu, aracın hızına bağlıdır. Yağmurda ve zorlu yol koşullarında aracın hızının düşük olması, ön far ışığını zayıflatır. Ancak, yalnızca size doğrudan pile bağlı bir ön far sunan DISCOVER, her hızda ışığını eksiksiz sunuyor. Tüm bu rakiplerinden öne çıkaracak özelliklere sahip motor, 3 bin 855 TL’den satışa çıktı.

Hindistan’ın “Yeni Nesil” Motosikleti PULSAR 7 Bin 371 TL
Türkiye’de günlük kullanım için tercih edilen motosikletler dahi en iyi teknolojilerle donatılıyor. Hindistan’ın yeni nesil motosikleti olarak lanse edilen PULSAR 200NS de performansa dayalı motosiklet sürüşünü bir üst seviyeye taşıyan teknolojilerle yüklü. Arka nitroks tek süspansiyon ile rakiplerine oranla daha iyi bir denge ve sabitliğe sahip olan PULSAR, daha iyi yol tutuşu sağlayan geniş bir arka tekerleğe ve daha iyi fren yapmaya olanak tanıyan pedal disk frenlere sahip. Üçlü buji ateşleme, 4 valflı motor, sıvı soğutma, 6 vitesli şanzıman ve görüş alanı ölçme çerçevesi de sadece PULSAR’a ait olan ve tüm dünyada ön plana çıkmasını sağlayan teknolojilerden. Günlük kullanımda rahatlığın tadına varırken yarış esnasında yaşanacak hazzı tatmak isteyenlerin aylardır beklediği PULSAR, KDV ve ÖTV dahil sadece 7 bin 371 TL’den satışa sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz