Yamaha’dan geleceğin motosiklet konsepti

0
4.448 views

Yamaha Motor’un tamamen fütüristik bir yaklaşımla ortaya çıkardığı, GEN felsefesinin yeni  konsept modelleri  03GEN-f ve 03GEN-x tüm dünyada motosiklet kullanıcılarının beğenisine sunuluyor…

 

Yamaha tarafından “Yarışın Geleceği” temasıyla tasarlanan 03GEN-f modeli, “Eğilebilir Çok Tekerlekli” mekanizması ile fütürist bir his verirken, Yamaha’nın gelecekteki yarış imajını da ifade ediyor. Öte yandan tasarım teması “Kros” olan 03GEN-x ise, üç tekerleği ortaya çıkaran gelişmiş görünümlü şasiyi ve geçmişin geleneksel off-road tasarımı kombine ediyor.

 

TRICITY modeli temelinde yapılan bu iki konsept model, CMF (renk, malzeme,kaplama) dahil olmak üzere çeşitli tasarım detaylarıyla, “Eğilebilir Çok Tekerlekli” modellere ilham verecek gibi gözüküyor.

Kuruluşundan beri motosiklet oluşumunun merkezine tasarımı ve teknolojiyi yerleştiren Yamaha Motor, Ekim 2014’te GEN konseptlerinden çift ön tekerlek düzenine sahip geniş bir crossover motosiklet olan 01GEN modelini  ve Kasım 2014’te ise elektrik gücü destekli tekerlekli sandalye olarak açıklanan 02GEN modelini piyasaya sürmüştü. Oldukça ilgi gören bu tasarımların ardından şimdi ise  03GEN, GEN konsepti felsefesinin üçüncü ifadesini gözler önüne seriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz